Kripto Para

ADA Coin Japonya’ya ulaştı! Bitpoint borsası listeledi

  Japonya merkezli kripto para borsası Bitpoint tarafından yapılan son duyuruda Cardano (ADA) listeleyeceğini açıkladı. Kripto para uzmanları bu hamlenin ADA Coin için Coinbase borsasında listelenmesi kadar önemli olduğunu vurguladı…

  Kripto para piyasasının önde gelen altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) yatırımcılarını sevindiren haberler Japonya’dan geldi. Ülkenin en popüler kripto para borsaları arasında gösterilen Bitpoint, son duyurusunda Cardano’yu listelediğini açıkladı.

  Bitpoint borsasının bu duyurusu ile ilgili haberleri paylaşan dcSpark’ın kurucu ortağı Sebastien Guillemot, listelemenin önemine değindi: “Cardano sonunda Japonya’da listelendi. Japonya’nın kripto para borsalarının listelemeleri için çok sert kuralları var. Çok küçük sayıda token listelenebiliyor ve ADA şimdi bu borsalardan birinde… Bu Coinbase’in herhangi bir coin’i listelemesi gibi bir durum. Japon topluluğu için o kadar önemli.”

  Japonya’da Bir İlk Oldu

  Cardano yatırımcılarını sevindiren gelişmeler peş peşe gelmeye başladı. Hatırlanacağı üzere dünyanın en büyük kripto fonu yöneticisi Grayscale şirketi de 1 ay kadar önce fonlarına Cardano kripto para birimini eklemişti. Bu gelişmenin ardından ADA fiyatındaki hızlı yükseliş kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. 

  Japonya’daki kripto para yatırımcıları, Cardano (ADA) satın almak istediklerinde ülkedeki borsalarda bu hizmeti bulamıyordu. Japon kriptocular ancak Japonya merkezli olmayan fakat ülkede faaliyetlerini sürdüren borsalar vasıtasıyla ADA alım satım istemleri yapabiliyordu. Bitpoint kripto para borsasının bu hamlesi Japonya’daki kripto para sektörü için bir ilk oldu.

  ADA Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek Mi?

  Kripto para yatırımcıları arasında özellikle altcoin cüzdanlarının vazgeçilmezi olan ADA fiyatındaki belirsizlikler sürüyor. Borsalardan gelen verilere göre 1.30 dolar seviyesinden işlem gören ADA, 2018 yılı boğa koşusundan beri ilk kez 1 doları geçmeyi başardı. Şubat ayındaki bu rekordan sonra en büyük 5. kripto para birimi olan Cardano’nun piyasa değeri 41 milyar dolar seviyesinde görülüyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle