Usta analistler BTC’de bekledikleri dip seviyeyi açıkladı

  Piyasayı sarsan sert satışların ardından büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında dip seviye görüldü mü? Ünlü kripto para analistleri, BTC grafiğini yorumlayarak bekledikleri dip fiyat seviyelerini açıkladı…

  Kripto para piyasası FTX çöküşünden sonra büyük bir darbe yedi. Bitcoin tam 20 bin dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmaya başlamışken bir anda kendini 16 bin dolarda buldu. Tecrübeli kripto para analistleri, yatırımcıların en çok merak ettiği “Bitcoin’de dip seviye görüldü mü?” sorusunu yanıtladı. Popüler kripto para analisti Altcoin Sherpa, kripto varlık piyasasının henüz dibe vurmadığını belirtti. 

  Altcoin Sherpa kripto paralarda yeni bir satış dalgasına hazırlıklı olunması konusunda yatırımcıları uyardı. Ünlü analist bir sonraki boğa döngüsü başlamadan önce satış baskısı yaşanacağını söylüyor: “Geçmişteki ayı piyasaları/birikim muhtemelen şu anki gibi görünmeyecek; her piyasa döngüsü farklıdır. Makro ortam hiçbir zaman 2022’deki gibi görünmedi (faiz oranları + savaş + diğer her şey korkutucu). Böylece daha uzun süre burada kalabiliriz.”

  BTC Fiyatında 10.000 Dolar Beklentisi 

  Deneyimli analist, kripto paraların yükselişe geçmesi için 3 ila 6 aylık bir zaman kaldığını ifade ederken sabırlı olan çoğu kişinin BTC ve ETH için en iyi dolar-maliyet ortalaması yapacağını söyledi: “Her zaman yaptığımız gibi bu birikim döngüsü boyunca yüzde 20 – 100 hareketler göreceğimizi düşünüyorum. Ama yine de dibin geldiğini varsayabilmem için son bir sarsıntı bekliyorum.” Tecrübeli analist Altcoin Sherpa’nın Bitcoin fiyatında beklediği dip seviye ise 10.000 dolar oldu. 

  Bitcoin Hakimiyetine Dikkat Edilmeli 

  Bir diğer deneyimli kripto para analisti Kevin Svenson, Bitcoin dominasyonunun dip sinyali vermeye başladığına dikkat çekti. Ünlü analist, DXY’nin 2015 seviyelerine benzer hareket etmesinden yola çıkarak bu Bitcoin’deki yatay hareketin dip olabileceğini belirtti. 

  Doların parabolik bir trendi kırmasıyla birlikte Bitcoin’in mevcut fiyat seviyesinde kilit desteği göreceğine inanan Svenson, yükseliş beklentilerini yineledi: “ABD Dolar Endeksi (DXY), grafiklerde gördüğüm ana pozitif sinyal. Bu, BTC’nin destek kazanmasına ve doğrudan aşağı gitmek yerine yatay ilerlemeye başlamasına izin verebilir.” 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle