Kripto Para

Bu çöküş piyasadan “kağıt elleri” temizleyecek

  Kripto para piyasası Mayıs ayında büyük ve beklenmedik bir çöküş yaşadı ve bunun uzantıları hala görülebiliyor. Coinshares CSO’su Meltem Demirörs, bu çöküşün piyasadaki “kağıt elleri” temizlemek için bir düzeltme olduğunu düşünüyor.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok büyük değer artışları yaşadı ve bunda başı Bitcoin (BTC) çekti. Yılın ilk dört ayında görülen muazzam yükselişler, daha sonra Mayıs ayında yerini çok sert çöküşlere bıraktı. Mayıs ayında gelen bu çöküşün uzantısı hala kendisini gösteriyor ve piyasa toparlanabilmiş değil. Bu durumun ne kadar süreceği, ibrenin hangi yöne döneceği konusunda piyasada birçok fikir bulunuyor. Coinshares CSO’su Meltem Demirörs ise bu çöküşün, piyasadan “kağıt elleri” temizlemek için bir düzeltme olduğunu düşünüyor.

  Demirörs “Paper Hands” Diyerek “Kendine Güvensiz” Yatırımcıları İşaret Ediyor

  Meltem Demirörs piyasadaki mevcut çöküşün, “paper hands” (kağıt eller) olduğuna inanıyor. Demirörs bu tabir ile aslında piyasadaki “kendine güvensiz” yatırımcıları işaret ediyor. Meltem Demirörs’e göre Bitcoin (BTC) piyasada kalıcı olduğu için, güvensiz yatırımcılar zaman içinde piyasadan temizlenecek.

  Kripto para piyasalarına kısa vadeli bir bakış atıldığında, piyasanın geleceğinin olumsuz yönde devam edeceğine inanan birçok isim bulunuyor. Bunda da tabi ki ilk olarak Bitcoin’in 30 bin dolara kadar düşmüş olması neden olarak yer alıyor. Zira Bitcoin, 2021 yılının başından bu yana ilk defa bu seviyeyi gördü. CNBC röportajında konuşan Demirörs, buradan yola çıkarak piyasanın sonsuza kadar genişleyemeyeceğini ifade etti.

  Meltem Demirörs’ün Açıklamaları

  Demirörs, yine de piyasada görülen bu tür düşüşlerin olumlu taraflarının da olduğunu ifade etti. Ona göre piyasalar bu düşüşler ile “kağıt elleri” arındıracak. Konuya ilişkin olarak Meltem Demirörs’ün yer verdiği ifadeler şöyle:

  Gördüğümüz şey bir düzeltme ve bir daralmadır. Sarsılan şeylerin çoğu ‘paper hands’ yani ‘zayıf eller’ dediğimiz şeydir.”

  Demirörs BTC Hakkında Konuştu

  Bitcoin hakkında da açıklamalarda bulunan Meltem Demirörs, BTC’nin kalıcı olduğuna inandığını ifade etti. CSO, birkaç ay öncesinde BTC hızla yükselirken birçok yatırımcının BTC yatırımı yaptığını bu kişilerin de genellikle Bitcoin hakkında fikri olmayan kişiler olduğunu söyledi. Demirörs’e göre bu kişiler yaşanan düşüşlerde de hızla piyasayı terk ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle