Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Ocak 2022

  İnişli çıkışlı bir grafik çizen Bitcoin (BTC), yatırımcılarını tedirgin ederken altcoin piyasasında da tahmini zor hareketlilikler yaşanıyor. Son dönemde toparlanma sinyalleri gösteren BTC’de yeniden düşüş hareketlerinin yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

  14 Ocak 2022 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Brezilya’daki kripto para topluluğunda öne çıkan habere göre, Rio de Janeiro belediye başkanı şehrin rezervlerinin yüzde 1’ini BTC’ye yatıracak. Başkanın bu hamlesi kripto para destekçileri tarafından beğeni toplarken bazı kesimlerin sert tepkisi ile karşılaştı. 

  Tesla, mağaza ürünlerinin ödemesi sırasında Dogecoin kullanılabileceğini duyurdu. Ünlü milyarder Elon Musk’ın sabah saatlerinde yaptığı duyurunun ardından bazı DOGE ürünlerinin hızlı şekilde satıldığı ve stoklarda kalmadığı görüldü. Bu gelişme özellikle DOGE yatırımcılarını sevindiren bir haber oldu. 

  Çin’in dijital yuan çalışmaları hız kazanırken Pekin'de yapılacak olan Kış Olimpiyatları'na yetiştirmek için önemli bir adım daha atıldı. Kısa adı e-CNY olarak da bilinen dijital paranın cüzdan uygulaması iOS ve Android mağazalarına geldi.

  Altcoinlerde ise Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Ethereum topluluğuna Ethereum dışındaki en uygun para alternatifini bulmak için anket düzenledi. Ankette Bitcoin, ADA, SOL dışında Tron, BNB, CNY ne NEO gibi kripto paraların olduğu görüldü. 

  Altcoin Daily sunucusu kripto para analisti Austin Arnold, önümüzdeki aylarda hangi kripto para birimlerinin kazanç bakımından öne çıkabileceğini yorumladı. BTC’nin borsalardan ayrıldığını ve tutulmaya başlandığını söyleyen analist, ETH için “Ethereum’un devam eden kendi arz şoku var. Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesi değeri 30 milyar doları aştı. ETH’leri mevduat sözleşmesine koyduktan sonra, tamamen geçiş yapılana kadar tekrar çıkaramazlar.” dedi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC fiyatında yüzde 4 oranında bir düşüş yaşanırken yeniden 42.170 dolarlı seviyelerden işlem görüyor. ETH başta olmak üzere tüm popüler altcoinlerde yüzde 4 civarında bir düşüş takip ediliyor. En büyük ilk 10 kripto para listesi içinde günün en çok değer kaybeden varlığı yüzde 7.37 oranında düşen SOL coin oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle