Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 14 Temmuz 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimler yatırımcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Kripto para piyasasındaki belirsizlikler 14 Temmuz Çarşamba gününde de BTC ve altcoin fiyatlarına yansıdı. Güne pozitif görünümde başlayan kripto para birimlerinde inişli çıkışlı bir grafik çizildi.

  Günün en önemli Bitcoin ve altcoin gelişmeleri ile önemli fiyat hareketlerini haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  CryptoCompare’den gelen rapor, haziran ayında kripto para piyasasındaki ticaret hacminin düştüğünü gözler önüne serdi. Buna göre popüler borsaların ticaret hacminde mayıs ayına göre yüzde 42 oranında gerileme yaşandı. Uzmanlar, Bitcoin fiyatındaki geri çekilmenin, borsalardaki ticaret hacminin adeta çakılmasında etkili olduğunu söyledi. 

  Bitmain’in kurucularından Jihan Wu, son röportajında kripto paralar için hazırlanan yasal düzenlemelerin sektör adına uzun vadede iyi olabileceğini söyledi. Şirketten ayrılan ve dijital varlık odaklı finansal hizmet platformu Matrixport’u yöneten Wu, sektörüne getirilecek düzenlemelerin kötü niyetli kişileri ortadan kaldırabileceğini vurguladı

  Bit Digital madencilik firması, Çin yasaklarından ötürü Kuzey Amerika bölgesine geçiş yapmak zorunda kalmıştı. Şirket bu süreçte ABD’deki tesislerine 14 bin 500 Bitcoin madencilik cihazı taşıdı. Öte yandan Çin, ülkenin Anhui bölgesindeki BTC madencilerinin de 3 yıl içinde tasfiye edileceği bir program hazırladıklarını duyurdu. 

  Sosyal medyadaki kripto para hayranları, Apple’ın Bitcoin satın aldığı ve yakında bir duyuru yapacağına dair söylentiler ortaya attı. Dev teknoloji firmasından bu söylentileri doğrular veya yalanlar nitelikte herhangi bir açıklama gelmemesi kafaları karıştırdı. 

  Son olarak kripto para madencilik şirketi Compass Mining, temiz ve ucuz enerji elde etmek için harekete geçti. Dev firma, nükleer fizyon girişim şirketi Oklo ile 150 megawatt enerji alımı içeren 20 yıllık bir anlaşma imzaladı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Borsalardan gelen güncel veriler bir süredir kırmızı renkte kalan Bitcoin’in yeniden pozitif tarafa geçtiğini gösteriyor. Son 24 saat içinde BTC fiyatındaki değişim yüzde 0.33 oranında olumlu görülürken 32.881 dolardan işlem görüyor. Ethereum başta olmak üzere altcoinlerde de toparlanma sinyalleri devam ediyor. Günün en çok değer kaybeden kripto para birimi yüzde 5’in üzerinde gerileyen Uniswap (UNI) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle