Kripto Para

BTC ve ETH yükselirken kurumsal yatırımcılar satıyor!

  Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yükseldiği bu dönemde kurumsal yatırımcıların hareketleri kafaları karıştırdı. Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından yayımlanan rapora göre kurumsal yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum’daki pozisyonlarını azaltmaya devam ediyor…

  Kripto para yatırımcıları ve analistlerinin yakından takip ettiği CoinShares raporu, kripto para topluluğunun gündemine geldi. Son dönemde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarında toparlanma belirtileri olmasına rağmen kurumsal yatırımcıların satış yapmaya devam ettiği öğrenildi. 

  CoinShares haftalık raporunda geçen hafta kripto para piyasasından 28 milyon dolarlık net çıkış yapıldığı vurgulandı. Bu çıkışların kurumsal yatırımcılardan geldiği ve Bitcoin odaklı geliştiği de belirtildi. 

  Piyasadan BTC ve ETH Çıkışları Devam Ediyor 

  Deneyimli analistler, bu verileri finansal kurumlarda olumsuz piyasa hissiyatının devam ettiği şeklinde yorumlayarak şu açıklamayı yaptı: “Bitcoin, Haziran ortasından bu yana 24 milyon dolarlık çıkı gördü. Yılın basından bugüne net akışlar, 4.10 milyar dolarlık girişlerle pozitifliğini koruyor, ancak Mayıs başında görülen 4.70 milyar dolarlık zirvenin dışında

  CoinShares şirketinin tecrübeli analistleri Ethereum piyasasındaki değişikliklere de dikkat çekti. “Ethereum ayrıca, belirgin bir bölgesel eğilimi olmayan sağlayıcılar arasında akışlar çok karışık olmasına rağmen, toplam 7,30 milyon dolarlık çıkışlar gördü.” Analiz firması ayrıca, dijital varlık yöneticisinin yıl boyunca her hafta sürekli sermaye girişi gördüğünü belirttiği çok varlıklı kripto yatırım ürünlerini de vurguladı.

  Kurumsal Firmalar İçin En Popüler Tercihler

  Çok varlıklı kripto yatırım ürünlerinin son durumu hakkında da şu açıklama yapıldı: “Çok varlıklı yatırım ürünleri, toplam 3.1 milyon dolarlık girişlerle bir hafta daha trendi aşmaya devam ediyor. Çoklu varlık, yönetim altındaki varlıkların yüzde 18’ini temsil eden bu yıl her hafta girişlerin olduğu tek yatırım ürünleri seti.”

  Kurumsal yatırımcılar, çok varlıklı kripto yatırım ürünlerini Bitcoin ve Ethereum yatırımlarından sonra en popüler 3. seçenek olarak tercih ediyor. CoinShares analistleri, kurumsal yatırımcıların BTC ve ETH fiyatı artmasına rağmen piyasadan çıkış yapmayı sürdürdüklerini belirtti. Bu gelişmeler kripto para destekçilerinde endişe yarattı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle