ChainX (PCX) Coin Nedir? PCX Token Nasıl ve Nereden Alınır?

  8 aylık düşüş trendi ile yatırımcılarını üzen PCX Coin, ürettiği boğa sinyalleri ile dikkat çekiyor. PCX Coin yatırımı düşünen kripto para yatırımcıları için yazımızda ChainX nedir, PCX avantajları ve dezavantajları nelerdir, PCX Coin nereden alınır sorularını yanıtladık.

  ChainX (PCX) Coin Nedir?

  ChainX, Polkadot parachain olarak zincirler arası kripto varlık finansal blok zincirdir. PCX Coin, blok zincire yönelik alınacak karar ve stake ihtiyaçlarını karşılamak adına geliştirilen yerel token’dir. PCX Token, node oylamalarına katılım için kullanılan yönetişim token’idir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  ChainX; BTC, DOT, ETH, EOS, ERC-20 ve zincirler arası bir köprü üzerine yatırılan varlıkların piyasa değerine dayalı olarak kullanıcıların madencilik gücünü ölçtüğü diğer blok zincirlerle birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmayı hedeflemektedir. 

  Bitcoin ile benzer ekonomik sisteme sahip olan blok zincir, varlıkların orijinal zincire kilitlenerek hedef chain ile eşleştirilmesine olanak tanır. Farklı blok zincirler arası köprü görevi üstlenen ChainX projesi teknik detaylarına https://chainx.org adresi üzerinden paylaşılan proje whitepaper’ından ulaşabilirsiniz.

  ChainX (PCX) Coin Yorum

  ChainX büyük umutla karşılandığı kripto para piyasasında bekleneni veremedi. Farklı blok zincirleri arasında varlık değişimini onaylayan ChainX, PCX kullanıcılarına sunduğu oy hakkı ve stake geliri gibi artılar ile uzmanların izleme listesinde yer alır. 

  Yükseltilebilir ve verimli blok zincirlerin oluşturulmasını sağlayan Substrat zincirleri, projenin en dikkat çeken teknolojisidir. Ethereum ve diğer PoS zincirlerinde aktarıma devam eden projenin söz verdiği BTC köprüsü ve Dex geliştirmeleri uzmanlarca yakından takip edilmektedir.

  ChainX (PCX) Coin Geleceği

  ChainX geliştiricilerinin söz verdiği BTC köprüsü ve Dex geliştirmeleri gibi konularda henüz bekleneni verememesi, projeye duyulan yatırımcı ilgisini artırdı. Varlık sahipleri için farklı blok zincirleri arasına varlık eşleştirme gibi önemli bir hedefe yönelen ChainX, halihazırda Ethereum ve diğer PoS konsensüsüne bağlı zincirlerde işlem yapılmasına olanak tanımaktadır. Yeni teknolojilerin eklenmesi halinde projenin popülerleşeceğini düşünen uzmanlar, PCX Coin’in de yönetişim hakkı tanıması ve stake geliri sunması gibi artıları ile fiyatını artıracağını düşünmektedirler.

  ChainX (PCX) Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 PCX fiyatı %chainx+try% TL. Döviz cinsinden ise %chainx+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, ChainX Coin 24 saatte %chainx+yuzde%.

  ChainX (PCX) Token Nereden ve Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: KuCoin, Gate.io, Hotbit ve MEXC gibi PCX listelenen kripto para borsalarında hesap açın.
  • 2. Adım: Açtığınız hesabın kimlik doğrulamasını tamamlayın.
  • 3. Adım: Aktifleşen hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: PCX paritesini oluşturan USDT, BTC ya ETH gibi coin çiftlerinden herhangi birisini satın alın.
  • 5. Adım: PCX alış emri oluşturarak emrin gerçekleşmesini bekleyin.

  Avantajları Neler?

  ChainX (PCX) Token avantajları şunlardır:

  • Farklı zincirlerde varlıklar kullanılabilir.
  • PCX kullanıcıları topluluk kararlarına yönelik oy kullanma hakkına sahiptir.
  • Stake yolu ile pasif gelir elde edilebilir.

  Dezavantajları Neler?

  ChainX (PCX) Token dezavantajları şu şekildedir:

  • Fiyatların neredeyse 1 yıldır düşüşte olması, token’e olan yatırımcı ilgisini azaltmaktadır.
  • Henüz söz verdiği farklı konsensüs entegrasyonunu tamamlaması, güvenilirlik yönünden projeye eksi not verilmesine yol açmıştır.
  • Saldırı veya çalınma riskine karşı donanım cüzdanda saklanabilir.

  Sonuç

  ChainX (PCX) Coin büyük umutla adıma attığı kripto para piyasasında isteneni veremeyen projeler arasında yer almaktadır. Kimi yatırımcılar tarafından uyuyan dev olarak değerlendirilen PCX Coin, uzmanlara göre mevcut fiyatına göre uygundur. Analistler, gelecekte daha iyi yerlere gelmesini bekledikleri projenin yönetişim token’ine teknik analize uyularak yatırım yapılabileceğini ifade etmektedirler.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle