HOT coin yükselişi nereye kadar sürecek?

  Özellikle Türkiye’de son dönemlerde oldukça popüler hale gelen altcoinlerden Holochain (HOT) ve Chiliz (CHZ), son dönemlerdeki değer artışları ile dikkat çekiyor. Holochain’in son haftalarda Chiliz’e benzer yükseliş grafikleri çizmesi ve rekorlarını tazelemesi, analistlerin fiyat hedefi belirlemesini zorlaştırıyor.

  Kripto para piyasalarına duyulan ilgi her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Ülkemizde de kripto paralara duyulan ilgi, kripto para piyasaları ortaya çıktığından beri en yüksek seviyelerine ulaştı. Türkiye’de bu kapsamda yatırımcıların en yoğun ilgisi ile karşılaşan iki altcoin de Chiliz ve Holochain oldu. 

  Son dönemlerde Chiliz’in gösterdiği değer artışları dikkatlerden kaçmazken, Holochain’in de son haftalarda Chiliz’e benzer yükseliş grafikleri çizdiği görülüyor. Ancak Holochain’in “durmaksızın” gibi görünen yükselişlerinin ne zaman sonlanacağı tam bir muamma oluşturmaya başladı. Bu durum analistlerin HOT için fiyat hedefi belirlemesini zorlaştırıyor.

  HOT Yükselişinde FOMO Etkisi

  Son haftalarda gelen yükselişler sonrası analistler HOT için FOMO’ya işaret ediyordu. Analistlerin de dile getirdiği gibi HOT artışında FOMO etkisi olduğu neredeyse kanıtlandı. Zira HOT son 24 saat içinde %45,8 oranında değer kazandı ve fiyatını 0,0263 dolar seviyesine kadar yükseltti. HOT fiyatı artış gösterirken, HOT işlem hacmi de 3,2 milyar dolar seviyesine ulaştı. HOT’un piyasa değeri ise 4,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Yani HOT’un işlem hacminin neredeyse piyasa değerine yaklaşmış olması, analistlere göre onun FOMO etkisi ile yükseldiğini gösteriyor.

  Analistler “Havai Fişek” Etkisine Karşı Uyarıyor

  Piyasa değeri bakımından en büyük 28. kripto para birimi konumunda bulunan HOT, ayrıca son 1 haftalık süreçte %155 oranında artış göstermeyi başardı. Ayrıca CoinMarketCap üzerinde en çok aranan kripto paralardan birinin de HOT olduğu biliniyor. Analistler de bu konudan yola çıkarak yatırımcıları bir “havai fişek” etkisine karşı uyarıyor. Bir anda yükselerek gelen patlama sonrası, gösterinin çabuk bitmesi birçok yatırımcıya büyük zararlar getirebilir.

  HOT fiyatı öte yandan son 1 aylık süreçte %890 gibi muazzam bir oranda artış gösterdi ve HOT fiyatı neredeyse 9 kat yükseldi. HOT tüm zamanların rekorunu daha önce kırmıştı ancak HOT/BTC paritesinin rekoru hafta arasında kırılmış oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle