Kripto Para

PayPal “süper cüzdan” hizmetini sunacak! İşte özellikleri

  Kripto para piyasalarına attığı adımla piyasanın seyrinin değişmesinde büyük pay sahibi olan dev ödeme platformu PayPal, kullanıcılarına yeni hizmetler sunmaya hazırlanıyor. PayPal, kullanıcıların kripto paraları daha işlevsel kullanabilmesi için yeni gelişmelerin kısa vadede gerçekleşeceğini belirtti.

  Kripto para piyasası 2020 dönemini kademeli yükselişler ile tamamlamaya hazırlanırken, Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) sert ataklarından sonra bu yükselişler de hızlandı. Bitcoin’in 20 bin dolar rekorunu egale etmesi, 2021 yılında daha geniş çaplı büyümeleri de beraberinde getirdi. Bitcoin’in ciddi değer artışları ile karşılaşmasının perde arkasında ise birçok faktör kendisini gösterdi. Kurumsalların piyasaya girmesi ve dev ödeme platformu PayPal’ın sektöre adım atması, bu büyümelerin arkasındaki en büyük etkenler olarak gösteriliyor.

  2020 yılında kripto paralar ile işlem yapılabilmesinin önünü açan PayPal, kullanıcılarına bu alanda hizmet sunarak kripto para piyasasının yaygınlaşmasında ciddi bir pay sahibi oldu. Piyasaya girdikten sonra bu alanda verdiği hizmetleri dönemsel olarak genişleten PayPal, şimdilerde ise bu hizmet ağında yenilikler yapmaya hazırlandığını açıkladı. Gelen açıklamalara göre PayPal, kullanıcılarının kripto para paraları daha işlevsel şekilde kullanabilmeleri için kısa vadede yeni gelişmelere imza atacak.

  Süper Uygulama Cüzdanı Neler Sunacak?

  2021 2. Çeyrek yatırımcı bilgilendirme toplantısında PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin “Süper Uygulama Cüzdanı’nın” ilk sürüm kodunun tamamlandığını açıkladı. Schulman, şirketin bu cüzdanı ABD bölgesinde önümüzdeki ay tam anlamıyla piyasaya süreceğini de ifade etti. Söz konusu Süper Uygulama Cüzdanı’nda; mesajlaşma seçeneği, doğrudan para yatırma fonlarına hızlı erişim, ek kripto para hizmetleri ve birkaç yeni özellik daha olacak.

  PayPal CEO’su Schulman, cüzdanın bu özelliklerinin yanı sıra yapay zeka ile ilgili olarak daha farklı özelliklere de sahip olacağını ifade etti. CEO, her bir cüzdanın “gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenimi yetenekleri” sayesinde eşsiz cüzdanlar olacağını ifade etti.

  PayPal’ın 400 Milyondan Fazla Aktif Kullanıcısı Bulunuyor

  Daha önce 2. çeyrek raporlarında PayPal, 30 Haziran itibariyle toplam ödeme hacminin 311 milyar dolar olduğunu ve 400 milyondan fazla aktif kullanıcısının olduğunu bildirmişti. Öte yandan PayPal bünyesindeki ödeme şirketi Venmo da 2. çeyrekte toplamda 78 milyonda aktif kullanıcıya ve 58 milyar dolarlık toplam ödeme hacmine sahip olduklarını bildirmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle