Ripple’dan heyecanlandıran haber: XRP yakma işlemi olabilir

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı dava sürecinden kaynaklı sık sık gündeme gelen Ripple şirketini CEO’su Brad Garlinghouse, XRP ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Garlingohuse emanet cüzdanlarında tutulan XRP’lerin yakılabileceğinin sinyalini verdi.

  Geçtiğimiz günlerde lider kripto para birimi Bitcoin ile başlayan sert düzetmeden diğer kripto paralar da etkilendi. Gerileme ile en çok darbe alan kripto para birimi ise XRP oldu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple şirketi arasındaki dava sürecinden önemli ölçüde etkilenen XRP, son dönemlerde yeniden yükselmeye başlamışken, düzeltme ile 1 doların altına kadar geriledi.

  SEC ile Ripple arasındaki dava süreci belirsizliğini korurken, XRP arzı ile yatırımcıların merak ettikleri konular arasında yer alıyor. Kripto para piyasasında şuanda 46 milyar dolarlık XRP dolaşımda olsa da kripto paranın toplam arzı 100 milyar dolar. Piyasada dolaşımda olmayan XRP’ler Ripple cüzdanlarında duruyor ve beli aralıklar ile piyasaya sürülüyor. XRP arzı ile ilgili yatırımcılar arasında endişe yaratan bu durum ile ilgili Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yeni açıklamalarda bulundu.

  XRP’lerin piyasaya satılma ihtimali yatırımcıları endişelendiriyor

  Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse, Thinking Crypto ile bir röportaj gerçekleştirdi. Görüşmede XRP arzı ile ilgili endişe yaratan bu durumun ayrıntıları konuşuldu. Sunucu Tony Edward, Garlinghouse’a XRP yakma işlemi planlayıp planlamadıklarını sordu. Ripple şirketinin emanet cüzdanlarında yer alan 47.8 milyar dolarlık XRP’nin yakılıp yakılmayacağı merak ediliyor.

  Tony Edward programda Ripple cüzdanlarında tutulan XRP’lerin piyasaya satılma ihtimalinin, yatırımcılarda yarattığı endişeden bahsetti. Bu XRP’lerin yakılıp yakılmama ihtimali ile ilgili soruya ise Garlinghouse’dan umut veren cevap geldi.

  Brad Garlinghouse XRP yakma işlemine sıcak baktıklarını açıkladı

  Brad Garlinghouse konu ile ilgili açıklamasında Ripple cüzdanlarında tutulan XRP’lerin piyasada satış baskısı oluşturmak için kullanılmadığını belirtti. Bunun şirket zararına olacağını belirten Garlinghouse, bu XRP’lerin şeffaflık sağlamak için cüzdanlarda tutulduğunu belirterek, XRP ekosisteminin yararına olacak her fikri desteklediklerini belirtti. Garlinghouse, XRP yakma işlemine karşı olmadıklarını ve bu fikrin tamamen rafa kaldırılmadığını açıkladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle