Spot BTC ETF bu tarihte onaylanacak! Başkan Gensler'e tepki

  Kripto para şirketlerine yatırım yapmasıyla bilinen ünlü fon yöneticisi Cathie Wood, gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Wood, spot Bitcoin (BTC) ETF başvurularının büyük ihtimalle onaylanacağını öne sürdü.

  BTC destekçisi olmasıyla bilinen ARK Invest şirketinin CEO'su Cathie Wood, kripto para yatırımcılarının gündemindeki soruları yanıtladı. Teknoloji şirketlerine yatırım yapan fonun yöneticisi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot BTC ETF başvurularında tutum değiştirdiğini söyledi.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’e yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Cathie Wood, kendi fonunun borsa yatırım fonu başvurularında ilk sırada olduğunu hatırlattı. Ünlü fon yöneticisi bu nedenle kurumun birkaç ETF başvurusunu aynı anda onaylayabileceğini öne sürdü.

  İlk Spot BTC ETF’i 10 Ocak 2024’te Onaylanabilir

  Kripto para piyasası için kritik önem taşıyan konuda röportaj veren Cathie Wood, SEC’in kendileriyle düzenli olarak iletişim kurduğunu söyledi. SEC’in kripto para karşıtı tutumunun ciddi oranda değiştiğini dile getiren Wood şunları söyledi: “Bizim ETF başvurumuz şu anda ilk sırada, son tarih de 10 Ocak günü… Bu anlamda eğer bir onay verilecekse bu bizim onayımız olacak gibi duruyor.”

  Kendi fon yönetim şirketinin önceliğe sahip olduğunu dile getiren Wood, bu nedenle birkaç başvurunun aynı anda onaylanabileceğini belirtti: “Ancak bu öncelikten ötürü, avantaj sağlamamak adına, birkaç ETF’e aynı anda da onay verebilirler. Grayscale mahkemesi de onları kabul etmeye zorlayacak gibi görünüyor.” Ünlü fon yöneticisinin bu açıklaması kripto para yatırımcılarını heyecanlandırırken henüz piyasa üzerinde bir etki yaratmadı.

  SEC Başkanı Gary Gensler’e Tepki

  Son günlerde spot BTC ETF başvuruları hakkında sık sık açıklamalarda bulunan Cathie Wood, SEC’in önceki agresif tutumunun değiştiğini belirtti. SEC’in kurum olarak spot BTC ETF’lerine karşı durmadığını belirten uzman, karşı duranın sadece başkan Gary Gensler olduğunu vurguladı. Gensler, son dönemde ABD Senatosu’ndan da sert eleştiriler toplamıştı.

  BTC destekçisi olmasıyla bilinen Cathie Wood, ARK Invest’in çeşitli fonlarıyla kripto para odaklı şirketlere yatırım yapıyor. Ünlü fon yöneticisi, BTC fiyatının gelecekte 500 bin dolar ila 1 milyon dolar arasında bir fiyata çıkabileceğini söylemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle