Kripto Para

Cathie Wood kripto kullanımı için geliştirme bekliyor

  Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Ark Investment’tan Cathie Wood, yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. Wood, kripto paraların benimsenmesinden önce gelişmesi gerektiğini vurguladı…

  Ark Investment’ın kurucusu Cathie Wood, geçtiğimiz günlerde CNBC kanalında yayınlanan ekonomi programına konuk oldu. Ünlü isim bu programda yaptığı açıklamalar ile kripto para basının da gündemine girdi. Wood, kripto para birimlerinin genel benimsenmesi ve toplum tarafından kullanılmadan önce gelişmesi gerektiğine dikkat çekti.

  Kripto Para Geliştirme Çalışmaları

  Bitcoin ETF’nin kabul edileceğini beklediğini açıklayan Cathie Wood, “ETF’nin kabul olasılığı arttı” ifadelerini kullandı. Wood’un Ark Invest şirketi, Grayscale Bitcoin Trust’ının 7 milyon hissesine sahip olmasıyla da biliniyor. Kripto para sektörünün büyük aktörlerinden olan bu şirketlerin piyasa üzerinde de ciddi bir etkisi olduğu tahmin ediliyor.

  Ark Investment, geçtiğimiz ekim ayında 5.17 milyon GBTC hissesi olduğunu açıklamış ve kripto para basınında geniş yankı bulmuştu. Tanınmış finansör ve eski CTFC başkanı olan Gary Gensler, kripto paralara sıcak bakıyor. Wood, Gensler’ın kripto paraların potansiyelini ve araştırılmasının daha iyi anlamasını beklediğini şu sözlerle ifade etti: “Kripto para araştırma direktörü terfi ettirildi ve direkt Gensler’a çalışıyor.”

  Kanada Bitcoin ETF Başlattı

  Kanadalı kripto para düzenleyicileri tarafından kabul edilen Purpose Bitcoin ETF, geçtiğimiz günlerde resmen işleme açıldı. ABD’de ise bu sene iki adet Bitcoin ETF’i için izahnameler oluşturuldu. Bunlardan en sonuncusu popüler kripto para firması NYDIG tarafından hazırlandı. Ark Investment’ın kurucusu Cathie Wood, şirketin Tesla’nın yaptığı Bitcoin satın alma adımını takip edeceğini düşünüyor.

  Genel piyasalarda Bitcoin kullanınmının Ark Investment’i şaşırttığını söyleyen Wood, “Kripto paraların kurumlar tarafından kabulü bizi şaşırttı.” dedi. Mevcut piyasa değerlerine bakıldığında Ark Invest, 60 milyar dolarlık toplam varlığa sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Buna rağmen büyük şirketlerin kripto para yatırımı yapabilmesi için piyasanın daha fazla gelişmesi gerektiğini de vurguluyor. Wood, büyük adımlar atılabilmesi için gelişmenin şart olduğunu şu şekilde ifade etti: “Kripto para kullanımından önce piyasanın gelişmesi lazım.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle