Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 18 Mart 2022

  Kripto para piyasasındaki belirsizlikler devam ederken yatırımcılar Bitcoin (BTC) ve altcoin fiyatlarını etkileyen gelişmeleri yakından takip ediyor. Hafta başından bu yana pozitif sinyaller gösteren BTC’de kademeli yükseliş hareketleri görülüyor. Zaman zaman satış baskısıyla karşılaşan kripto paraların geleceğine yönelik belirsizlikler sürüyor.

  18 Mart 2022 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarında etkili olan gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avrupa’nın ilk metaverse temalı ETF’i Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işleme açıldı. ETC Group Global Metaverse UCITS ETF (METR) sayesinde yatırımcılar VR/AR, 3D grafikler, çevrim içi oyun, NFT’ler, blokzinciri ve ilgili bulut ve veri depolama gibi alanlarda metaverse endüstrisinde faaliyet gösteren 51 şirkete yatırım yapabilecek.

  Çin merkezli sosyal medya uygulaması Weibo, kullanıcıların orijinal gönderilerini NFT’lere dönüştürmelerine ve satmalarına olanak tanıyan TopHolder isimli NFT platformu başlattı. Bu gelişme kripto para yatırımcıları ve sektör temsilcileri tarafından olumlu karşılandı. 

  Altcoinlerde ise Ethereum ölçeklendirme girişimi Optimism, Paradigm ve Andreessen Horowitz liderliğinde 150 milyon dolar yatırım alarak 1.65 milyar dolar değerlemeye ulaştı. Şirketin bu fonla Ethereum ağındaki gelişmelere kaynak ayıracağı belirtildi. Bu haber kripto para piyasasına da olumlu yansırken ETH fiyatında yükseliş sinyalleri görüldü. 

  Dünyaca ünlü konaklama uygulaması Airbnb CEO’su Brian Chesky, uygulamaya kripto para özelliğinin getirilebileceğini söyledi. "İnsanların en çok talep ettiği özellik kripto paralar... Bu konu üzerinde ciddi şekilde çalışıyoruz" diyen Chesky’nin açıklamaları kripto para topluluğunda olumlu karşılandı. 

  Türkiye kripto para basınında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Spor İstanbul ile birlikte düzenlediği N Kolay İstanbul Yarı Maratonu gündeme geldi. 27 Mart Pazar günü koşulacak maratonun basın toplantısı aynı zamanda Decentraland metaverse platformunda gerçekleşecek.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatında yüzde 1 civarında kayıp görülürken 40.700 dolarlı seviyeler takip ediliyor. Altcoinlerde sadece ETH pozitif sinyaller yakarken diğer tüm popüler altcoinlerde değer kaybı yaşanıyor. BNB, XRP, ADA, SOL ve AVAX coin fiyatlarındaki düşüş yatırımcısını tedirgin ediyor. Günün en fazla değer kaybeden popüler altcoini ise yüzde 6 civarında düşen LUNA oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle