Kripto Para

Fenerbahçe ve Paribu’dan 200 milyon liralık ortaklık!

  Türkiye’de ve dünyada pek çok futbol kulübü, kripto para sektörüne adım atarak taraftar token çıkardı. Fenerbahçe, bu sektörde uzun süre araştırma yaptıktan sonra Fener Coin için harekete geçti. Paribu ile ortaklık iddiası ise tüm dikkatleri üzerine çekti…

  Spor dünyası ile kripto para dünyasını birlikte hareket etmesini sağlayan ortaklıklar, son dönemde hız kazandı. Hem Türkiye’de hem de dünya genelinde pek çok kulüp, taraftar tokenini çıkararak sektöre hızlı giriş yaptı. Uzun zamandır bu konuda sessizliğini koruyan Fenerbahçe, harekete geçerek Fener Coin için ilk açıklamaları yaptı.

  Geçtiğimiz hafta sonunda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, düzenlediği basın toplantısında Fener Coin’in 10 gün içinde çıkacağını söyledi. Fenerbahçe’nin kripto para çıkarmasının heyecanını yaşayan taraftarlar gün saymaya başlarken proje hakkında detaylar da yavaş yavaş belli olmaya başladı. 

  İki Borsa Fener Coin İçin Yarışıyor

  Kripto para basınında yer alan haberlere göre Fenerbahçe kendi kripto para birimini çıkarma konusunda sona yaklaştı. Fenerbahçe’nin taraftar tokeni ihraç edilince kulübe çok büyük bir kaynak akışı sağlayacağı belirtiliyor. Basında ve sosyal medyada geniş yankı bulan iddialara göre Fenerbahçe; taraftar token konusunda Paribu borsasıyla anlaşmaya vardı.

  Taraftarları heyecanlandıran bu gelişmede, Paribu borsasının yanı sıra Bitci kripto para borsası da Fenerbahçe’ye cazip bir teklifle geldiği öğrenildi. Fakat Fenerbahçe yetkililerinin Paribu borsasından yana karar verdikleri iddia ediliyor.

  Bitci 2 Kat Teklif Verdi Ancak…

  Basında yer alan iddialara göre Bitci kripto para borsası, Fener Coin listelenmesi için Paribu borsasının teklif ettiği rakamın 2 katını verdi. Bitci borsası yıllık 400 milyon TL önerirken, Paribu borsası yıllık 200 milyon TL teklif verdi

  Aradaki bu farka rağmen Ali Koç ve yönetimi Paribu borsasında karar kıldı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, hafta sonu düzenlenen Divan Kurulu toplantısında, 10 gün içinde taraftar tokeni çıkacağını müjdelemiş ve tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle