Kripto Para

BTC yatırımcılarının takip edecekleri gelişmeler

  Bitcoin piyasasında yatay seyir devam ederken piyasa verilerini inceleyen uzmanlar, kurumsal yatırımcıların BTC almaya devam ettiğini söylüyor. Bu hafta Bitcoin yatırımcılarının takip edeceği gelişmeler de dikkat çekiyor…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemde çok dikkat çekici bir gelişme olmasa da yatay seyrine devam ediyor. Hedeflenen seviyelere ulaşmakta zorluk çektiği gözlemlenen BTC fiyatını etkileyebilecek gelişmeler uzmanlar tarafından açıklandı. Kripto para uzmanları, Bitcoin fiyat performansına etki edebilecek belli başlı gelişmeleri sıraladı.

  Bitcoin piyasasının mevcut görünümünde ivme eksikliği fark ediliyor. Çeşitli makro etkilerin kıskacı altında kalan BTC fiyatında bu hafta Coinbase halka arzı büyük bir fark yaratabilir. Popüler analistlere göre bu durum, kripto para sektörü için bir kilometre taşı olarak görülüyor. Uzmanlar ayrıca koronavirüs aşılama hızında yavaşlama ve virüsün yayılmasının BTC fiyatında belirleyici olabileceğini öne sürüyor.

  Bitcoin Fiyatı Yükseliş Aşamasında 

  Kripto para analistler, BTC-USD paritesinde yaşanan düşüşün ardından, kısa vadeli işlemler yerine geniş zaman aralığında fiyatın değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Kripto para sektöründe zincir üstü veri hizmeti sağlayan Whalemap, BTC boğaları ile ayılarının arasındaki savaşın yoğunluk kazandığını belirtti.

  Kripto para analistleri, verileri inceleyerek geçen haftaki seviyelerin oldukça iyi çalıştığını vurguladı. BTC fiyatındaki bu görünüm, fırtına öncesi sessizlik şeklinde tanımlandı. Popüler Twitter analisti William Clemente ise "Bu Bitcoin boğa piyasası, birden fazla zincir üstü veriye göre aşırı alımdan çok uzak" ifadelerini kullandı. 

  Bitcoin Satışları Durma Noktasına Geldi

  Bitcoin madencilik durumuna bakıldığında ise madenci satışlarının neredeyse durma noktasına geldiği dikkatlerden kaçmadı. BTC madenciliğinde rekor ağ hash oranı ve madencilik zorluğu olmasına rağmen satışlar büyük ölçüde azaldı. 

  Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olduğu halde satışların yapılmaması kripto para uzmanlarının dikkatini çekti. Zincir üstü izleme kaynağı Glassnode tarafından derlenen madenci net pozisyon değişikliği, madencilerin Bitcoin biriktirmeye başladığını gösterdi. Uzmanlar bu durumu BTC fiyatında yükseliş beklentisi olarak yorumladı. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle