Kripto şirketi açıkladı: İşte kurumsalların aldığı altcoinler

  Kripto para varlık yöneticisi CoinShares, kurumsal firmaların son dönemde hangi altcoinlere yatırım yaptığını gözler önüne serdi. Yükseliş yaşaması muhtemel altcoinlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, kurumsalların tercih ettiği altcoinlere yöneliyor…

  Kripto para dünyasının önde gelen şirketlerinden CoinShares, son haftalık raporu ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Popüler şirket, kurumsal yatırımcıların son dönemde hangi altcoin projelerini satın almaya başladığını gözler önüne serdi. Kripto para varlık yöneticisi CoinShares, Ethereum (ETH) için kurumsal talebin durumuna da değindi.

  Ethereum yatırımı yapan kurumsalların bu sene içinde 1 milyar dolar seviyesine yakın girişler yaptığını kaydeden şirket, bunların artmaya devam ettiğini vurguladı. Popüler kripto para şirketi ayrıca kurumsal devlerin hangi altcoin projelerine yatırım yaptığını da açıkladı. 

  ETH Girişleri Giderek Artıyor

  Haftalık raporunu yayınlayan CoinShares, 2021 yılı başından kurumsal devlerin yaklaşık 973 milyon dolar değerinde Ethereum satın aldıklarını söyledi. Şirkete göre Ethereum’da art arda üçüncü haftalık süreçte de net girişler yaşandı. 

  Toplamda 11 milyon doları aşan net haftalık girişlere değinen şirketten şu açıklama yapıldı: “Ethereum, geçen haftaki toplam 11.70 milyon dolarlık girişle art arda 3. hafta girişini gördü. Bu durum, yıldan bugüne 1 milyar dolara yakın girişler getiriyor.”

  Kurumsalların Satın Aldığı Altcoinler

  Kripto para piyasasının genel gidişatını yorumlayan analistler durumu sıkıntılı görmediklerini dile getirdi: “Bitcoin’deki hacimler, geçen hafta günde toplam 3.90 milyar dolar olarak, bugüne kadarki ortalamanın sadece yüzde 38’ine düştü. Son yıllarda yaz aylarında hacimlerde benzer mevsimsel düşüşler gördüğümüz için bunun piyasada uğursuz bir şey olduğuna inanmıyoruz.”

  CoinShares ayrıca kurumsal devlerin haftalık bazda yatırım yaptığı diğer altcoin projelerine yönelik açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ripple, Polkadot, Multi-asset, Cardano ve Stellar’ın hepsinin girişleri vardı ancak her biri 0.50 milyon dolardan azdı. Bu alanda oldukça sakin bir hafta geride kaldı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle