Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 29 Ocak 2022

  Kripto para piyasası genelinde sert düzeltme sonrası olumlu hareketler takip ediliyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanma sinyalleri, altcoin piyasasında da yukarı yönlü hareketi tetikliyor. Basında yer alan olumlu haberlerin etkisi ile piyasadaki görünüm yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

  29 Ocak 2022 Cumartesi gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Zincir üstü verileri takip eden IntoTheBlock, Bitcoin sahiplerinin bu süreçte birikim yapmaya devam ettiğini duyurdu. Platform, son raporunda Bitcoin sahiplerin bir modeli takip etmeye devam ederek düşüş yaşandıkça BTC satın aldıklarını söyledi. 

  FxPro analisti Alex Kuptsikevich, kripto para piyasasındaki satışların sürmesi halinde, daha fazla yatırımcının riskli varlık pozisyonlarını azaltabileceğini hatırlattı. Kuptsikevich böyle bir durumda ilk etkilenen varlığın Bitcoin olabileceğini söylerken yatırımcıları düşüşe karşı uyardı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, faaliyetlerini Rusya ve komşu ülkelerine genişletmesiyle gündeme geldi. Binance Doğu Avrupa Direktörü Gleb Kostarev, şirketin düzenlemelerin izin verdiği her yerde bir lisans almayı amaçladığını söylerken Rusya ve komşu ülkelere genişleyebileceği sinyallerini verdi. 

  Altcoinlerde ise Blokzinciri devi Ripple, yakın zamanda dördüncü çeyrek raporunu yayımladı. Raporda XRP satışlarının özellikle 2021 yılının son çeyreğinde 46 artış yaşadığı dikkatlerden kaçmadı. XRP satışları üçüncü çeyrekte 491.74 milyon dolar iken, dördüncü çeyrekte toplam 717 milyon dolara çıkmasıyla işlem hacminde düşüşe yol açtı.

  ABD merkezli bir şirket daha Dogecoin ile ödeme kabul edebileceğini duyurdu. Arizona’daki The Lost Leaf isimli bir bar artık ödemelerde Dogecoin kabul edeceğini açıklarken bu haber DOGE topluluğunda büyük ilgi uyandırdı. Elon Musk’ın McDonald’s için yaptığı teklif ise fast food zinciri tarafından reddedildi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine bakıldığında BTC fiyatında yüzde 3.57 oranında artışla yeniden 38 bin dolar seviyesinin üzerine çıkıldı. Lider altcoin ETH fiyatında yüzde 8 yükseliş olması altcoin yatırımcılarını sevindiriyor. Bununla birlikte piyasada değerine göre ilk 10 kripto para birimi listesindeki bütün projeler olumlu sinyaller veriyor. Günün en çok değer kazanan projesi yüzde 9.10 oranında artan SOL coin görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle