Kripto Para

Mobil ödeme şirketi BTC kazançlarında rekor kırdı

  Dünyanın en büyük mobil ödeme şirketlerinden biri olan Square, kripto para piyasasına ilk yatırım yapan kurumsallar arasında gösteriliyor. Şirkete bağlı Cash App uygulaması, 2021 yılının ilk çeyreğindeki Bitcoin işlemlerinden rekor gelir elde etti…

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre Square şirketine ait olan Cash App uygulaması üzerinde yapılan Bitcoin (BTC) işlemlerinden elde edilen kazanç rekor kırdı. Mobil ödeme firmasının bu alandaki geliri geçtiğimiz seneye oranla 11 kat artmasıyla dikkatlerden kaçmadı. Square şirketinden konu hakkında hissedarlara bilgilendirme mektubu gönderildi.

  Söz konusu mektupta şirketin Bitcoin geliri üzerinden elde ettiği kazanca değinilirken “İki alanda da bir senede yaklaşık 11 kat büyüme sağlandı” ifadeleri kullanıldı. Cash App uygulamasının bu başarısı kripto para basınında da geniş yankı buldu. 

  BTC Üzerinden Elde Ettiği Gelir Rekor Seviyede

  Kripto para dünyasına erken dönem yatırım yapan dev firmalar arasında yer alan Sqaure, kripto para topluluğunun da yakından tanıdığı kurumsal şirketlerden olmasıyla biliniyor. Şirketin 2021 yılının ilk çeyreğindeki toplam geliri göz önüne alındığında Bitcoin üzerinden elde edilen kazancın toplam gelire oranı yüzde 70 seviyesine çıkıyor

  Square CEO’su Jack Dorsey’in, bu başarılı tablo hakkında henüz net bir açıklama yapmasa da şirketin aynı zamanda varlıkların bir bölümünü BTC olarak tutuğu da biliniyor. Hissedar raporunda şu ifadeler kullanıldı: “2020’nin 4. çeyreğinde 50 milyon dolar ve 2021’in de ilk çeyreğinde 170 milyon dolarlık Bitcoin yatırımı yaptık ve bunları uzun vadeli olarak tutmak istiyoruz” 

  Uzun Vadeli BTC Yatırım Tercihi

  Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanmalar sebebiyle yılın ilk çeyreğindeki Bitcoin yatırımları hakkında rapor sunan şirket, dikkat çekici detaylara değindi. Firmanın geçtiğimiz dönemde Bitcoin varlıklarında 20 milyon dolarlık zarar yaşamasına rağmen, çeyreğin sonlarına doğru ciddi bir kazanç elde ettiği ortaya çıktı. Kripto para sektörüne yatırım yapan kurumsal firmalar arasında öne çıkan Square’in uzun vadeli yatırımlarına devam edeceği öğrenildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle