BTT yerli yatırımcının favorisi haline geldi

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı yatay seyrine devam ederken, altcoin piyasası hareketli bir grafik çiziyor. Yerli kripto para yatırımcısı da BTC yerine Bittorent Coin’e ilgi göstermesiyle dikkat çekiyor…

  Bitcoin fiyatında uzun bir süredir yatay seyri devam ederken, al-sat yaparak kazanç sağlamak isteyen yerli yatırımcılar, gözünü altcoin piyasasına çevirdi. Nispeten düşük piyasa değerine sahip olan altcoin projelerinde yüksek volatilite devam ediyor. Kripto para verilerini izleyen uzmanlara göre son dönemde Bittorent Coin (BTT) aramalarında ciddi bir yükseliş gözlemlendi.

  İstatistikler baz alındığında Türkiye’deki yerli yatırımcılar son dönemde Bitcoin aramalarını azalttı. Bu süreçte değeri hızla katlanarak artan Bittoren Coin (BTT) aramaları ise tavan yaparak altcoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Google Trends üzerinden alınan verilere göre BTT aramalarında rekor üstüne rekor kırılıyor.

  Google Trends BTT Aramaları Tavan Yaptı 

  2021 yılının başlangıcında, ilk birkaç ayda muhteşeme bir performans çizen Bitcoin (BTC), yerli yatırımcıları da kripto para piyasasına çekti. Bu süreçte TL’de görülen değer düşmesi ile birlikte birikimlerini korumak ve değerlendirmek isteyen yatırımcılar kripto para piyasasına girmeye başladı. Aynı dönemde fiyatların yüksek oynaklık göstermesi de Bitcoin aramalarının Türkiye’de rekor kırmasına yol açmıştı.

  Bu aramaların son dönemde altcoin projeleri üzerinde yoğunlaştığı tespit edildi. Kripto para uzmanları, istatistik verilerini inceleyerek Bittorent Coin ve Bittorent terimlerinin daha sık aranmaya başladığını tespit etti. Uzmanlara göre BTT aramaları yükselen fiyat grafiğine bağlı olarak Google Trend üzerinden yapılan aramalarda da yükseliş ivmesi yakalıyor.

  Bittorent Yerel Tokenı BTT İncelemesi

  Türkiye halkı, önde gelen kripto para birimi Bitcoin’e yüz çevirerek patlama yapma potansiyeli olan düşük hacimli kripto para birimlerine yöneldi. Dosya paylaşım platformu BitTorrent'in yerel tokeni olan BTT son dönemde yerli kripto para yatırımcılarından büyük ilgi görüyor. Kripto para uzmanları, Bittorent Coin fiyatındaki yükseliş ivmesinin devam edebileceğine yönelik görüşlerini paylaşıyorlar. Güncel olarak 1 BTT %bittorrent-2+try% TL'den işlem görüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle