Kripto Para

Bu hafta altcoin piyasasında öne çıkan gelişmeler

  Kripto para sektöründe altcoin yatırımcılarının bu hafta yakından takip edecekleri gelişmeler belli oldu. Cosmos (ATOM), Secret Network (SCRT), Hedera Hashgraph (HBAR) ve Navcoin (NAV) öne çıktı…

  Cosmos (ATOM), kullanıcıların pek çok farklı uygulama ve kripto para ile koordineli çalışmasına imkan tanıyan yeni bir blok zinciri ağı geliştiriyor. Cosmos’un arkasındaki geliştiriciler, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamada Stargate güncellemesinin 18 Şubat’ta gerçekleşeceğini duyurdu.

  Bu güncelleme hakkındaki ilk planlamalar, 28 Ocak tarihinde planlanmış olsa da Ledger donanım cüzdanı desteği sebebiyle bu süreç uzamıştı. Ayrıca bakiye ve meta veri doğrulamaları ile Teklif 29’da tespit edilen hatalardan dolayı ertelendi. Stargate güncellemesi, birçok Cosmos tabanlı proje için uzun zamandır bekleniyor.

  Haftanın Öne Çıkan Altcoin Gelişmeleri 

  Cosmos (ATOM) ağında gerçekleştirilecek Stargate güncellemesi, kripto para yatırımcılarının da epeydir beklediği bir gelişme olacak. Stargate sayesinde herhangi bir Cosmos tabanlı merkezi olmayan uygulama ile sorunsuz ve basit bir şekilde entegrasyon gerçekleştirilebilecek. Öte yandan kripto para uzmanları, bu güncellemenin başarıyla tamamlanmasını, Cosmos için yeni ve büyük bir kilometre taşı olarak nitelendiriyor.

  Secret Network (SCRT) ekibi, geçen yılın Aralık ayında Secret Ethereum köprüsünü ve köprü madenciliğini piyasaya sürmesiyle dikkatleri üzerine çekmişti. Şirket, ilk çapraz zincir ve front-running’e dirençli merkezi olmayan borsa SecretSwap’ı 17 Şubat 2021 tarihinde Secret Network ağında devreye alacak.

  Takip Edilecek Güncellemeler

  Hedera Hashgraph (HBAR) ekibi geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruda testnet’i v0.12.0 sürümüne güncelleyeceklerini açıkladı. Bilindiği üzere Hedera, Google Cloud ile bir süredir iş birliği yapıyor. 18 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek bu güncelleme nedeniyle Hedera test ağı, işlem sırasında yaklaşık iki saat boyunca çevrim dışı olacak. 

  Kripto para sektöründe 2013 yılından bu yana var olan en eski projelerden Navcoin (NAV) gelişmeleri de altcoin yatırımcılarının radarında olacak. Navcoin (NAV) bu hafta içinde xNAV adında yeni bir token ile gizlilik protokolünü devreye alacağını açıkladı. Bu güncellemenin de 19 Şubat tarihinde gerçekleştirileceği belirtildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle