BTC ve ETH’de rekor gelir mi? Analist açıkladı

  Daha önce Bitcoin’in (BTC) 100 bin dolara yükselme olasılığının, 20 bin dolara gerileme olasılığından yüksek olduğunu iddia eden Bloomberg baş emtia analisti Mike McGlone, bir kez daha fiyat tahminlerini açıkladı. McGlone’a göre BTC’nin mevcut durumundan 4 kat artış göstermesi şaşırtmaz.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Eylül ayında iki kez 50 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. BTC’deki yukarı yönlü hareketlenmeler, altcoin piyasalarına da yansıdı ve birçok altcoin değer artışlarıyla yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bu süreçte bazı altcoinler, farklı etkenlerin de devreye girmesiyle birlikte rekorlarını tazeledi. Daha önce “Bitcoin’in 100 bin dolara yükselme olasılığı, 20 bin dolara gerileme olasılığından daha yüksek” açıklamasında bulunan Bloomberg baş emtia analisti Mike McGlone bir kez daha BTC ile ilgili fiyat tahminlerinde bulundu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  McGlone Hem BTC’den Hem de ETH’den Rekorlar Bekliyor

  Mike McGlone’a göre Bitcoin 100 bin dolara doğru gidiyor. Ayrıca ünlü analist, Ethereum’un (ETH) da bu süreçte 5 bin dolara doğru gittiğini iddia ediyor. Analiste göre BTC ve ETH’de yukarı yönlü gidişat devam ederken, ETH/BTC paritesinde de 2018 yılındaki rekorun kırılma olasılığı bulunuyor. McGlone, öte yandan Bitcoin’in mevcut durumundan 4 kat artmasının şaşırtmayacağını da düşünüyor. BTC ve ETH fiyatlarına ilişkin analizlerini raporunda paylaşan McGlone’un açıklamaları heyecan yarattı.

  Mike McGlone’un BTC, ETH ve ADA Öngörüleri

  BTC ve ETH hakkında öngörülerde bulunan McGlone, Bloomberg raporunda şu ifadelere yer verdi:

  “Kripto varlıklar yeniden dirilmiş gibi görünüyorlar ve boğa sezonunun, ilk bölümündeki yüksek noktalardan biraz daha düşük seviyelerinde bizlere yeniden ikinci yarısını yaşatıyor gibiler. Bitcoin, merkeziyetsiz finans (DeFi) devriminin lideri olan Ethereum’un gerisinde kalmış durumda. Bir numara dünyanın dijital devi, iki numara ise fintech’in altyapısı.

  Üç numarada ise Cardano’nun yükseldiğini görüyoruz. ‘Rekabet başarıyı getirir’ sözünün de bizlere anlattığı gibi, ‘Ethereum bitiricisi’ olarak da adlandırılan Cardano, spekülatif yükseliş geçmişine sahip. Ancak ilerlemeye de devam ediyor.”

  McGlone’a Göre ETH, BTC Karşısında Yeni Rekor Kırabilir

  McGlone, içlerinde altın ve tahvil olan portföylerin, Bitcoin ve Ethereum olmadan çıplak göründüklerini iddia etti. Ünlü analist BTC’nin 100 bin dolara ve ETH’nin 5 bin dolara gittiği süreçte, karşılaşılabilecek en büyük tehlikenin, kalabalıkların risklerden kaçınması olduğunu iddia etti. McGlone ayrıca, ETH/BTC paritesinde 2018’de görülen 0,11 rekor seviyesini hatırlattı ve 2021 itibariyle bu paritenin 0,8’e yaklaştığını söyledi. McGlone’a göre ETH/BTC paritesinde yeni rekor kırılabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle