ETH'de yeni yükselişler bekleniyor

  Ethereum opsiyon yatırımcıları, piyasa hakkında önemli bir yükseliş beklentisinin yakın olduğunu söylüyor. Yakın zamanda açılacak EIP-1559 güncellemesi, bu yükselişi tetikleyen en büyük unsur olarak gösterildi…

  Lider altcoin Ethereum fiyatında güçlü bir yükseliş ivmesi yakalandı. Yatırımcısının yüzünü güldüren ETH, bir süredir beklentisinden uzak bir performans çizerken yeniden yükseliş hareketine başladı. Ether fiyatı bu sayede tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak beklentileri karşılamayı başardı.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan Visa haberi, Ether fiyatını yüksek seviyelere taşıyan gelişmelerin başında yer aldı. Visa, iş ortaklarının Ethereum blockchain ağı üzerinde USDC kullanımına izin vereceğini duyurması, kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. Bu haberin kripto para basınında geniş yankı bulmasından sonra hem vadeli işlemler hem de opsiyon piyasalarında hareketlilik görüldü. 

  Ethereum Opsiyon Piyasası Olumlu Sinyal Veriyor

  Her iki piyasada bulunan Ethereum pozisyonları, Visa haberinin etkisiyle son dönemin en yüksek seviyesine yakın bir düzeyde artış yaşadı. Kripto para analisti ve trader Cantering Clark, son paylaşımında Ethereum opsiyon piyasasının durumunu analiz etti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği isim, ETH opsiyon piyasasının önümüzdeki aylarda tamamlanacak büyük yatırımlar aldığını söyledi.

  Ünlü trader, Ethereum fiyatının 3 bin 200 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini düşünüyor. Profesyonel yatırımcıların bu seviyeleri hedeflediklerini belirten Clark analizinde şu ifadeleri kullandı: “ETH sezonu mu başlıyor? Opsiyon piyasası, haziran ayına işaret eden büyük yatırımlar aldı. 3 bin 200 dolar strike kullanım fiyatı değeri hedefleniyor.” Yatırımcılar, ETH fiyatının bu seviyelere çıkabilmesini beklerken EIP-1559 güncellemesinin yaratacağı etkiye çok güveniyor.

  Borsalardan Yüklü Ethereum Çıkışları

  Ethereum blockchain ağında yapılacak EIP-1559 güncellemesi, ağın mevcut ücret yapısını elden geçirecek bir takım iyileştirmeler içeriyor. Önümüzdeki aylarda kullanıma açılacak bu güncelleme şimdiden büyük bir heyecan ve beklenti oluşturmuş durumda.

  Nitekim CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, son dönemde kripto para borsalarındaki hareketlilikleri inceleyerek ETH miktarına dikkat çekiyor. Uzmana göre borsalardan yüklü Ethereum çıkışları ETH fiyatında yükseliş beklentisine işaret ediyor. 

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle