BTC kritik seviyede! Kısa vadede bu seviyeleri görecek

  Tecrübeli kripto para analisti Benjamin Cowen’den yatırımcıları korkutan açıklamalar geldi. Ünlü analist, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yaklaşık yüzde 8 oranında kayıp yaşanacağını iddia etti.

  Kripto para piyasası ekim ayına pozitif sinyaller ile başlamasına rağmen kısa sürede ibreyi tersine çevirdi. BTC’deki yükselişin dirençten dönmesi, altcoin piyasasında da satış baskısını arttırdı. Ekim ayının ilk günlerinde aldığı kazancı geri veren BTC’nin hangi yöne hareket edeceği merak ediliyor.

  Yatırımcıların yakından tanıdığı isimlerden Benjamin Cowen, güncel verilerden hareketle BTC analizini paylaştı. Deneyimli analist, BTC’nin şu anki seviyesinden yüzde 8’e varan kayıplar yaşayabileceğini söyledi. Cowen’in BTC grafiğinde 25 bin dolardan geçen son dip seviyenin altına düşüş uyarısında bulunması yatırımcıları korkuttu.

  “BTC 25 Bin Doların Altına Gerileyecek”

  BTC’de düşüş hareketinin devam etmesini bekleyen Benjamin Cowen takipçilerine şu uyarıyı yaptı: “BTC’de 25 bin dolar civarındaki son dip seviyenin altına inebileceğini düşünüyorum. Fiyatın bu son dip seviyesinin altına inmesi, altcoin piyasası için kesinlikle yıkıcı olabilir.” Ünlü kripto para analistine göre bu düşüş altcoin piyasasını da sallayacak.

  Altcoin piyasasında daha sert düşüşler beklediğini söyleyen analist “Çünkü altcoin piyasası, Bitcoin oldukça riskli olduğunda zar zor ayakta kalma eğilimi göstermektedir. Yılın ilk yarısında yükseliş trendindeydik, ancak artık bu trend düşüşe dönmüş gibi görünüyor.” dedi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Benjamin Cowen’in son analizi sosyal medyada çok konuşuldu.

  BTC Fiyatında Yükseliş İhtimali Masada

  Altcoin piyasasında likiditenin azalmasına dikkat çeken Cowen, BTC’nin düşüş hareketini hızlandırdığı zaman nereye kadar gidebileceği konusunda tahminlerde bulundu: “Daha önce de belirttiğim gibi, ilk hedefin 23 bin dolar civarında olabileceğini düşünüyorum.” Deneyimli analist, BTC’nin şaşırtan hareketlerini göz ardı etmeyerek yükseliş hamlesine de açık kapı bıraktı.

  Analist Benjamin Cowen, BTC ‘de 23-25 bin dolar arasında bir yerde destek bulması durumunda yeniden yükselişe geçeceğini hatırlattı: “Eğer Bitcoin, 2019’daki senaryoyu tekrarlar ve önümüzdeki birkaç gün içinde bu dip seviyelerden yukarı yönlü bir hareket başlarsa, o zaman yeniden yükseliş görebiliriz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle