Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 15 Haziran 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında hızlı yükseliş trendi devam ediyor. Kripto para yatırımcıları, 15 Haziran Salı gününde Bitcoin’in yükselişini yavaşlatarak soluklanma aşamasına geçtiğini gözlemledi. Lider kripto para birimi 40 bin dolar seviyesi üzerinde tutunma savaşı verirken, altcoin fiyatlarında da benzer şekilde kâr satışları gerçekleşti.

  Salı gününde Bitcoin ve altcoin fiyatına etki eden gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, dijital paralar ile kripto paralar arasında ayrım yaparken kripto paraların istikrarlı olmadığını vurguladı. Dev finansal danışmanlık şirketi deVere Group'un CEO'su Nigel Green, El Salvador'un Bitcoin'i yasal bir para olarak kabul etmesini yorumladı. Green’e göre El Salvador, bu alanda hamle yapan son ülke olmayacak.

  Kripto para piyasasının en popüler kurumsal firması MicroStrategy, özel tahvil satışlarından elde ettiği 488 milyon doları Bitcoin satın almak için kullanacağını duyurdu. Dev şirket bunun yanı sıra aynı amaç için 1 milyar dolar değerinde hisse de satabileceğini de açıklayınca sektörde yeni bir heyecan yarattı. 

  Bitcoin fiyatı son dönemde ciddi oranda fırlasa da, türev yatırımcıları büyük bir beklenti içine girmedi. Profesyonel yatırımcılar Elon Musk paylaşımlarını göz ardı edip pozisyon açmayarak, piyasadaki hareketliliği dikkatli bir şekilde izlemeye başladı. 

  Altcoinlerde ise Ripple ve SEC davasında yeni gelişmeler dikkat çekti. Mahkeme, Ripple’ın işine karşı “muazzam bir önyargıya” neden olacağını iddia etmesine rağmen, SEC’in keşif tarihini ekim ayına kadar uzatma talebini kabul etti.

  Financial Times tarafından yürütülen yakın tarihli ankete göre büyük hedge fonları, kripto para varlıklarını beş yıl içinde yüzde 7’ye çıkarmayı hedefliyor. CNBC Milyoner Anketi’nde ise Y kuşağının kripto pazarlarına yoğun bir şekilde yatırım yaptığı sonucu ortaya çıktı. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  Kripto para basınında bu haberler öne çıkarken BTC fiyatındaki yükseliş hareketi yavaşladı. Borsadan gelen güncel verilere göre Bitcoin yüzde 1 oranındaki kayıpla 40 bin dolar üzerinde tutunmaya çalışıyor

  Altcoinlerde Ethereum pozitif görünümde kalmaya çabalarken popüler kripto para birimlerinde düşüşler devam ediyor. Dogecoin (DOGE) fiyatı yüzde 3’e yaklaşan kayıpla en fazla zarar yazan kripto para birimi olurken, Polkadot (DOT) ise yüzde 7.52 değer artışı ile yatırımcısını sevindiriyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle