Kriptopara

BTC Geleceği Nereye Evrilir? Yorum ve Tahminler 2022 

  Kripto paraların babası olarak bilinen BTC hakkında 2022 senesine yönelik birçok analist tarafından yapılmış önemli görüşler bulunuyor. Bu tahminlerde bir kısım benzer noktalarda buluşurken, belirli analistler ise BTC için daha karamsar bir gelecek çiziyorlar. Bu yazımızda sizlere BTC’nin 2022 senesi için analist yorumlarını, fiyat tahminlerini, ortaya çıkan görüş ayrılıklarının nedenlerini sunacağız. 

  BTC Yorum ve Tahminler 2022

  BTC için yapılan 2022 analist tahminlerine baktığımızda kimi analistlerin ortak bir paydada buluşabildiklerini görüyoruz. Belirli analistler ise onların tezini çürütebilecek tahminleri ortaya koymayı tercih ediyorlar. Bu analistlerden biri ise dev dünya bankası JP Morgan analistleri olarak karşımıza çıkıyor.

  Aayush Jindal ve Michael Vande Poppe gibi önemli isimler BTC için 2022’de şahane bir tablonun var olabileceğini düşünüyorlar. JP Morgan ise gerçekçi davranılması gerektiğini BTC’nin artık yeni teknolojik altcoinlerin niteliklerine yetişemediğini savunuyor. Bu görüşleri detaylı şekilde öğrenmek için alt başlıklarda gelin bu konuyu açalım.

  Analistlerin Görüş Ayrılığı

  BTC geleceğine yönelik görüş ayrılıklarının çıkmasındaki sebep, uzun pozisyonlarda dahi spekülatif hareketlerin görülebiliyor olmasıdır. JP Morgan, BTC’nin tarihsel verilerini incelediğinde uzun vadede dahi piyasa yapıcıların kararlarının etkili olduğunu saptadığını ifade ediyor. Bu yüzden BTC Coin’in değer kazanımı olasılığında rekor fiyatın 2022’de gelmeyebileceğini savunuyor. Fiyatın dengesizliği öne koyabileceğini açıklıyor. Burada dikkat edilmesi gereken bir noktada bulunuyor. JP Morgan BTC Coin değerinin 2022 senesinde artış yapabileceğini ancak analistlerin söz ettiği rekor fiyatlara kadar yükselişim mümkün olmayabileceğini savunuyor.

  Aayush Jindal ve Michael Van de Poppe gibi analistler ise spekülasyonların BTC üzerinden sanıldığı kadar etkili olmadığını düşünüyorlar. Analistlere göre BTC 2022 senesinde rekor fiyatları gündeme taşıyabilir. 

  Bitcoin Neden Artabilir?

  BTC’nin 2022’de artabileceğini ifade eden analistler şu gerekçeleri sunuyorlar:

  • BTC tarihsel fiyat ilerleyişine bakıldığında ralli süreçlerini başlatmakta usta görülüyor.
  • Online oyunlardan dijital öğeler almak isteyen yatırımcılara da hitap ederek kitlesini genişletmeye devam ediyor.
  • Bitcoin üzerinden alınana modeller ile hala altcoin üretimi yapılmaya devam ediyor ve popülerliği henüz kaybolmadı.
  • Analistler E-Ticaret sitelerinde para yerine BTC ile alışveriş yapılabildiğini belirtiyorlar. Bunun ise sürekli genişleyen yatırımcı kitlesine ve alım taleplerine zemin hazırladığını belirtiyorlar.

  Tüm bu gerekçeleri sunarak BTC Coin’in 2025 senesine kadar başarılı çizgisini fiyat dalgalanmalarına karşın devam ettirebileceğini düşünüyorlar.

  JP Morgan’dan BTC Tahmini

  JP Morgan BTC’nin 2022 sene başında değer kaybı yaşayabileceğini ifade etti. İlk yarı sonunda BTC fiyatının 51.000 dolar ile 54.000 dolar bandında olabileceğini vurguladı. 2022 sene sonunda ise BTC fiyatının 60.000 dolar ile 65.000 dolar bandına yer alabileceğini ifade etti. 2025 senesinde 90 bin dolarlık hedef fiyat ilerleyişin yaşanabileceğini aktardı.

  Michael Van de Poppe 2022 BTC  Yorumu

  Michael Van de Poppe BTC’nin 2021 senesi ikinci yarısında bir ralliye konu olabileceğini düşünüyor. Bu rallide BTC fiyatının 65.000 dolar ile 70.000 dolar bandı arasında konumlanabileceğini düşünüyor. 

  2022 ikinci periyodunda ise BTC’nin 80 bin dolar ile 9 bin dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini ifade etti. Analiste göre BTC herkesi şaşırtacak rekor fiyatları önümüzdeki 4 sene içinde sürekli olarak kayda geçirebilir.

  Aayush Jindal 2022 Tahmini

  Aayush Jindan BTC’nin 2022 sene sonunda rekor bir fiyatı gündeme taşıyabileceğini açıkladı. Traderların 2021 sene sonu bahislerinde 90 bin dolar ile 110 bin dolar arasında değişen rakamlar için tanımlama yaptıklarının altını çizdi. Piyasada büyük bir çoğunluğun artış yönünde beklenti içine girdiğini vurguladı. Analiste göre BTC, 2022 yıl sonunda 80 bin dolar ile 90 bin dolar bandı arasında konumlanabilir.

  The Signalyst Yorumu

  The Signalyst analistleri BTC Coin’in 2022 ikinci periyodunda 75 bin dolar ile 80 bin dolar bandı arasında olabileceğini açıkladılar. Onun geleceğini parlak gördüklerini belirttiler. Önümüzdeki 5 sene içinde 4 kat değer kazanabileceğini öne sürüyorlar. 

  Kaleo 2022 Bitcoin Tahmini

  Kaleo, 2022 senesinde BTC’nin etkili şekilde fiyatlanabileceğini düşünüyor. 2022 sene girişinde BTC fiyatının 65 bin dolar ile 70 bin dolar arasında olabileceğini açıklıyor. Analist bu yüksek tahmine şaşırılmaması gerektiğini çünkü boğaların BTC’den yana planları olduğunu savunuyor.

  Credible Crypto Ne Diyor?

  Credible Crypto BTC’nin 2021 ikinci periyodunda ve 2022 Nisan ayına en yakın dönemde yükselebileceğini açıkladı. Bu iki farklı noktanın ilkinde fiyatın 65 bin dolar ile 70 bin dolar arasında olabileceğini savundu. 2022 Nisan ayına en yanın noktada ise 80 bin dolar üzeri fiyat oluşabileceğini ön görüyor.

  Sonuç

  Görüldüğü üzere genel olarak analistlerin yorum ve tahminlerine baktığımızda Bitcoin için yükseliş öngörülüyor. Bu yükseliş tahminlerinde BTC’nin sunduğu bazı avantajların da etkili olacağı düşünüyorlar. Geleceğin dijital altını olarak görülen BTC için JP Morgan ise biraz daha ılımlı yaklaşıyor. Oldukça yüksek bir volatilite sahip olan BTC bazı dönemlerde yatırımcıların sabrını sınıyor olsada genel anlamda yükselişini uzun vadeli olarak artıracağa benziyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle