Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Nisan 2021

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yatay seyir, 5 Nisan Pazartesi gününde de kendini gösterdi. Bir süredir istenen yükseliş ivmesinden uzak bir grafik çizen BTC, bugünkü haberlerin etkisiyle pozitif bir görünüm ortaya koydu. BTC dışında kripto para piyasasının önemli altcoin projelerinde de azımsanmayacak değer artışları görüldü. 

  Haftanın açılış gününde Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarını etkileyen haberler ile fiyat hareketlerini özel haberimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin fiyatında uzun bir süredir konsolidasyon sürecinin etkileri gözlemleniyordu. Son birkaç gündür eski yükseliş ivmesinden uzakta, yatay bir seyir çizen BTC bugün itibarıyla yeniden pozitif harekete başladı. Bitcoin fiyatında yükseliş ivmesini başlatan haber ise muhakkak MicroStrategy şirketinin yeni Bitcoin alımını açıklaması oldu.

  Kripto para dünyasının önde gelen firmalarından MicroStrategy ekibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bildirimde bulunarak BTC yatırımını açıkladı. Kripto para basınına bomba gibi düşen bu gelişme ile birlikte şirketin 59 bin 339 dolardan 15 milyon dolar değerinde Bitcoin aldığını açıkladı. Bu gelişmenin ardından BTC fiyatı yükseliş hareketine başladı. 

  Altcoinlerde ise BitTorrent (BTT) fiyatında muazzam yükseliş devam etti. BTT geliştirici ekibi tarafından yayınlanan bildiriye göre BitTorrent’in BTFS dosya sistemi güncellendi. Son günlerde yatırımcılarının yüzünü güldüren kripto para projelerinden BTT yükselişini sağlayan gelişmeler önem taşıdı. 

  XRP fiyatında çok ciddi bir yükseliş gözlemlendi. Toplam piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para birimi olan XRP, dava öncesi seviyesinin bile üzerine çıkmasıyla dikkat çekti. Binance Coin (BNB) yükseliş hareketine hız kazandırdı

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre Bitcoin fiyatı yüzde 1.37 değer artışı ile 58 bin 828 dolar seviyesine yükseldi. Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında büyük değişiklik yaşanmazken hemen arkasındaki Binance Coin (BNB) günü yüzde 8.42 oranında artışla kapatabilir.

  XRP fiyatında, son 24 saatteki artış yüzde 20 oranını buldu. XRP yatırımcıları son dönemdeki kayıplarında geri alınmasından dolayı sevinirken günün en büyük yükselişi BitTorrent (BTT) fiyatında gerçekleşti. Son dönemin gözdesi BTT fiyatı yüzde 41.95 oranında yükseldi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle