BTC yatırımcılarını düzeltmeye karşı uyardı

  Kripto para dünyasının en popüler analistlerinden Peter Brandt yine çok dikkat çekecek açıklamalarda bulundu. Bitcoin fiyatındaki yükselişin bir noktada biteceğini işaret eden popüler analist, yatırımcılara önemli uyarılar yaptı…

  Kendisi de Bitcoin (BTC) boğası olarak bilinen ünlü analist Peter Brandt’in açıklamaları, kripto para topluluğunda en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Kripto para basınında geniş yankı bulan popüler ismin son açıklamaları özellikle BTC yatırımcılarından büyük ilgi gördü. 

  Kripto para piyasasında son dönemde yatırımcıların yüzünü güldüren yükselişler hakkında çarpıcı noktalara değinen Peter Brandt, Bitcoin fiyatındaki çakılma beklentisine dikkat çekti. Ünlü analiste göre lider kripto para birimi belki bu yıl belki de önümüzdeki on yıl içinde çok ama çok sert bir düzeltme yaşayacak. 

  BTC Yatırımcılarına “Dikkatli Olun” Uyarısı

  Dünyanın dört bir yanında sayıları giderek artan Bitcoin yatırımcılarına seslenen kripto para dünyasının tanınan ismi, önemli uyarılarda bulundu. Peter Brandt, insanların düşüş ihtimaline karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Büyük Bitcoin düşüşünde insanların servetlerini, miraslarını, hayat boyu yaptıkları birikimleri sonsuza kadar kaybedeceğine dikkat çekti.

  Ancak Bitcoin fiyatındaki çakılmanın herkesi kötü vurmayacağını da belirten analist, bundan en çok etkilenecekleri açıklarken şu ifadeleri kullandı: “Kaybedenler kripto paraları gerçekten anlamayanlar ve acıya katlanamayanlar ile kaldıraçlı işlem yapanlar olacak.” Kripto para dünyasının popüler analistinden gelen bu açıklama ve uyarılar kripto para basınında geniş yankı buldu.

  BTC Fiyatında Beklenen Düşüş Ne Zaman Gelir?

  Hatırlanacağı üzere Bitcoin ve kripto para sektörü 2017 yılında çok büyük çaplı bir düşüş yaşamış ve boğa piyasasının sonuna gelinmişti. Bitcoin fiyatında yüzde 80 oranında düzeltme görülünce pek çok yatırımcı zarar etmişti. Bitcoin’in 2021 yılı sonu hedefleri 200 bin dolar seviyesini gösterse de uzmanlar Bitcoin fiyatında sert bir düzeltme yaşanmasını bekliyor

  Lider kripto para birimini fiyatında yaşanması beklenen düzeltme hareketi için net bir tarih vermesi mümkün görünmüyor. Ancak analistler, mevcut verilerden hareketle, BTC’nin boğa rallisi trendini devam ettirdiğini belirtiyor. Uzmanlar piyasa şartlarına göre Bitcoin’in sert düzeltme yaşaması için herhangi bir sebep görmüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle