Kripto Para

Altcoin'lerde bu hafta takip edilmesi gereken gelişmeler

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in konsolide olmaya devam ettiği haftada altcoin piyasasında hareketli bir dönem yaşanıyor. Özellikle rekor üstüne rekor kıran Ethereum, Dogecoin, SHIBA INU gibi projelerdeki gelişmeler merakla takip ediliyor…

  Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan konsolidasyon süreci en çok altcoin projelerine yaradı. Lider kripto para biriminin fiyatındaki çalkantılı görünüm Ethereum (ETH) başta olmak üzere altcoinlerde yükselişleri tetikledi. ETH fiyatı rekor kırmışken kripto para piyasasının toplam değeri de her geçen gün artıyor.

  Ethereum geliştiricileri bu hafta ETH 1 ile ETH 2.0 platformlarını birleştirmek için yaptıkları çalışmaları sergileyecekler. Arbitrum, Optimism, zkSync gibi kuruluşlar bunun için 200 bin dolardan fazla ödülün dağıtılacağı bir hackathon organize etti. Bu etkinliğe katılacakların ETH ETH 2.0 Merge’ü ile sharding kullanımı için projeler hazırlamaları beklenecek.

  Popüler altcoinlerde Önemli Gelişmeler

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği kripto para birimlerinden olan Bitcoin Cash (BCH) fiyatında da etki edebilecek gelişmeler yaşanacak. Ağdaki güncelleme kullanıcı deneyimini etkileyeceği için önemli olacak. BCH ağında çifte harcama (double spend) durumlarında node’lara mesaj otomatik olarak gönderilecek.

  Dash (DASH) kripto para biriminin ağında dağıtılan blok ödülünde bu hafta azalmaya gidilecek. Bitcoin madencilerine verilen blok ödülü her 4 yılda bir yarı yarıya oranda azaltıldığı için DASH ağında da benzer bir uygulama gerçekleşecek. 

  Altcoin Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

  Bu hafta altcoin fiyatlarını etkileyebilecek önemli güncelleme ve değişikliklerinden birinin yaşanacağı kripto para birimleri arasında Swipe (SXP) de yer aldı. Yapılan duyuruya göre IDO yoluyla arz edilecek projenin hem Ethereum hem Binance Smart Chain ile uyumlu olan ve non-fungible tokenların (NFT) idaresinde kullanılacağı belirtildi. 

  Dünyanın en büyük ve popüler kripto borsası Binance, SHIBA INU (SHIB) kripto para birimini listelemeye başlayacak. Son dönemde Dogecoin yatırımcılarından ve topluluğundan büyük destek alan SHIB fiyatı hızla yükselmeye başladı. KuCoin kripto para borsasından sonra Binance platformuna da ekleneceği açıklanan SHIB yatırımcılar tarafından yakından takip edilecek. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle