Kripto Para

Kripto destekçileri Senatör Shelby’yi hedef gösterdi!

  Dijital haklar odaklı kar amacı gütmeyen bir topluluk olan Fight fort he Future grubu, kripto para destekçilerinden bağışlar toplayarak bir reklam panosu hazırlattı. Birmingham’da sergilenen billboarda, altyapı yasa tasarısındaki değişikliğe itiraz eden Senatör Richard Shelby’yi hedef alan bir pano yerleştirildi.

  Kripto para piyasaları geçtiğimiz haftalarda, ABD’de görüşülen altyapı yasa tasarısına odaklanmıştı. Söz konusu yasa tasarısı, kripto paraların vergilendirilmesini içeriyordu. ABD’deki altyapı çalışmalarının 29 milyar dolarlık kısmının, bu vergilerden karşılanmasını içeren tasarıda kullanılan dil, kimlerden ve hangi kuruluşlardan vergi alınacağına dair belirsizlik oluşturuyordu. Bu belirsizlik kripto geleceğini tehdit ettiği gerekçesiyle, kripto para toplulukları da bu tasarıya karşı çıkmıştı. Tasarı görüşme aşamasında değişikliğe gidecekken, Senatör Richard Shelby bu değişikliğe itiraz etmişti.

  Kripto Toplulukların Shelby Öfkesi Billboardlara Taştı

  Richard Shelby müzakereler sırasında değişiklik önerisine itiraz edince, tasarı değişikliğe uğramadan Temsilciler Meclisi’ne gönderildi. Burada çoğunluk oyunu alan tasarı onaylandı. Ancak daha sonra itiraz mektupları yetkili isimlere gönderildi. Yine de şimdilik tasarı onaylanmış halde duruyor. Bu da kripto para destekçilerinin öfkesinin dinmemesine neden açıyor. Yaşanan gelişmelerden dolayı özellikle de Senatör Richard Shelby’ye öfke duyan bir grup, bu öfkesini billboardlara taşıdı.

  “Kripto Para Sektörünü Tuzağa Düşürdüğü” İddia Edildi

  Kar amacı gütmeyen, dijital haklar odaklı topluluk oluşumu Fight for the Future (Gelecek için Savaş), kripto para destekçilerden topladığı bağışlarla bir reklam panosu hazırlattı. Söz konusu panoda, Richard Shelby’yi hedef alan söylemler ve Shelby’nin fotoğrafı yer alıyor. Pano, Birmingham sokaklarına asıldı. Senatör Shelby’nin, “kripto para sektörünü tuzağa düşürdüğü” iddiaları, panonun temasını oluşturuyor.

  Shelby, Artan Tepkiler Sonrası Açıklamada Bulunmuştu

  Richard Shelby, değişikliğe engel olduktan sonra Twitter üzerinden açıklamalarda bulunmuştu. Shelby, değişimi aslında desteklediğini ancak önceliğinin ülkenin güvenliği olduğunu ifade etmişti. Ancak bu paylaşım, Shelby’ye duyulan öfkeleri dindirmedi. Bunun üstüne, bu haftanın başlarında demokratlar, bu mevzuatta herhangi bir değişikliğin olmaması için oy verdi ve bu da kripto dünyasına bir darbe daha indirmiş oldu.

  13 Ağustos tarihli bir Bloomberg haberine göre ise ABD Hazine Bakanlığı bu mevzuatta madencileri, stake yapanları, donanım üreticilerini ve yazılım geliştiricileri hedef almayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle