ETH yatırımcılarının duygu analizi: Negatif!

  Zincir veri sağlayıcısı alanında lider olan Santiment, Twitter üzerinden Ethereum (ETH) yatırımcılarına ilişkin çeşitli veriler paylaştı. Santiment’in aktardığı duygu analizi verilerine göre ETH yatırımcılarının duyguları Nisan ayından sonra ilk kez negatif bölgeye döndü.

  Kripto para piyasalarında Mayıs ayı hiç beklenmedik hareketlilikler ile geçti. Geride bıraktığımız ayda, kripto paralar için dile getirilen eleştirilerin neredeyse tamamı gözle görülür örnekler ile yaşandı. Ayın başlarında gelen rekor fiyatlar, ayın ortalarında yerini çok sert değer kayıplarına bıraktı. Ay sonlarına doğru ise bu değer kayıplarının yaraları toparlanmalar ile sarılmaya çalışıldı. Ancak bu süreçte piyasada oluşan panik havası hala tam olarak dağılabilmiş değil. Bu da kripto para piyasaları için eleştirilerin hedefinde bulunan ayrı bir konu.

  ETH’de Trend Tersine Mi Dönüyor?

  Kripto para piyasalarında duygu analizi yapan, zincir veri sağlayıcısı Santiment Ethereum (ETH) yatırımcılarına ilişkin ilginç veriler paylaştı. Santiment’in aktardığı duygu analizi verilerine göre ETH’de trend tersine dönmeye başlıyor olabilir. Zira verilerde, ETH yatırımcılarının Nisan ayından sonra ilk kez duygularının negatif bölgeye döndüğü görülüyor. Ethereum, Mayıs ayında birçok kez rekor tazelemiş ve son olarak 12 Mayıs tarihinde 4 bin 362 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı.

  Santiment’in Paylaşımı

  Twitter üzerinden verilerini paylaşan Santiment’in aktardıklarına göre, ETH yatırımcılarının ağırlıklı duyguları negatif bölgeye döndü. Bu durum son olarak Nisan ayında görülmüştü. Santiment konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Ethereum yatırımcıları fiyatın 2 bin doların altına düşmesi ile birlikte sabırsızlık ve tükenme belirtileri gösteriyor. Buna benzer bir teslimiyet ve topluluk şüphesi, son olarak 7 Nisan tarihinde Ethereum fiyatının 2 katına çıkmasının hemen öncesinde kaydedilmişti.”

  ETH Duyarlılığı Ne Anlama Geliyor?

  ETH Mayıs ayında yaşanan sert düşüşlerde, 12 günde %50 oranında değer kaybetti. Analistler ETH duyarlılığındaki son hareketliliği “teslimiyet ve topluluk şüphesi” olarak isimlendiriyor. Yani tükenme ve sabırsızlık, ağırlıklı olarak şu an ETH yatırımcılarının duygularını temsil ediyor. Ancak bu modelin bir benzeri en son 7 Nisan’da görüldü ve bu duyarlılık nötr bölgeye geldiğinde, ETH 1 ayda %100 oranında değer artışı yaşadı.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle