Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Ekim 2022

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı fiyat hareketleri dikkat çekerken basında yer alan haberler büyük ilgi görüyor. Özellikle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlilik piyasa değerine göre ilk 10 listesindeki altcoinleri doğrudan etkiliyor.

  19 Ekim 2022 Çarşamba gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC), tarafından açıklanan BTC madenciliğinde elektrik tüketim verileri sosyal medyada çok konuşuldu. Rapora göre tüketim seviyesi, bilgisayar oyunları tarafından tüketilen enerjiden biraz daha az olmasıyla tartışma yaratmayacak seviyelere geriledi.

  The Blockchain Association, The Chamber of Digital Commerce and Chamber of Progress ve Coin Center isimli şirketler SEC’e karşı BTC’yi desteklemek için bir araya geldi. En büyük kripto yatırım fonu Grayscale tarafından başvurusu yapılan BTC borsa yatırım fonu desteği sürüyor.

  İsrail Maliye Bakanlığı ve Tel Aviv Borsası (TASE) dijital devlet tahvillerinin kullanımı için harekete geçti. Yakın zamanda dijital varlıkların devlet kontrolünde alım satımı için işlemlerin başlatılacağı duyuruldu. 

  Japonya Başbakanı Fumio Kishida, ülke ekonomisini güçlendirmek için kripto para düzenlemelerini kolaylaştıracaklarını dile getirdi: “Son düzenlemelerin Japonya’nın kripto varlık pazarını canlandırmasına yardımcı olacağını umuyoruz.”

  Merkeziyetsiz kripto para Algorand (ALGO), toplam kilitli varlık (TVL) oranlarında yeni bir rekor kırdı. ALGO geliştirme faaliyetleri yaklaşık yüzde 20’lik bir artış gösterirken analistler bu gelişmenin ALGO coin fiyatına olumlu yansıyabileceğini söyledi. 

  Temmuzda NFT sektörüne giren Reddit, çıkardığı avatar koleksiyonlarıyla 3 milyon kullanıcıya erişti. NFT pazarı için yatırımlarını devam ettiren dev sosyal medya platformunun NFT sektörünü ayakta tutma çabası sürüyor.

  Altcoinlerde ise Aptos Vakfı, 20.1 milyon APT tokeni ücretsiz şekilde belirli yatırımcılara tahsis ettiğini duyurdu: “Toplamda 20.076.150 APT coin 110.235 katılımcıya airdrop olarak gönderilecek. Bu, mevcut topluluk verilerimize dayanan ilk airdrop’umuz.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardan gelen güncel verilere göre BTC’de yüzde 2.11 düşüşle 19.215 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. Altcoinlerde ise ETH başta olmak üzere BNB, XRP, SOL ve DOGE fiyatlarındaki kademeli düşüş hareketleri takip ediliyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimi içinde ADA coin yüzde 3’ten fazla kayıpla yatırımcılarını tedirgin ediyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle