BTC fiyatında kritik viraj! Uzmanlar neler dedi?

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken BTC fiyatı 38 bin doların altına kadar sarktı. Kritik seviyelerden işlem görmeye devam eden Bitcoin için uzman analistler önemli açıklamalar yaptı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki değişimler yakından takip ediliyor. En büyük kripto para bugün yaşadığı düzeltme hareketi ile birlikte 38 bin dolar seviyesinin de altını test etti. Şu ana kadar 30 bin dolar üzerindeki kanalda ilerlemeye devam eden BTC fiyatı için belirsizlikler devam ediyor.

  Bugünkü performansında kısa bir süreliğine de olsa 38 bin dolar seviyesinin altına düşen BTC yatırımcısını tedirgin etti. Son 48 saat içinde yüksek seviyelere göz kırpan BTC fiyatındaki geri çekilmenin arkasında büyük talep eksikliği olduğu belirtildi

  BTC Fiyatında Önemli Seviyeler

  Bitstamp kripto para borsasında kısa süreliğine de olsa 37.960 dolar seviyesine kadar gerileyen BTC fiyatı yatırımcılarını korkuttu. Düşüş trendini sürdürmeye devam eden parite, bu hafta sonunda 42.500 doların üzerindeki yerel zirvelere çıkmayı başarmıştı. Kripto para analisti Pentoshi, mevcut görünümle ilgili şunları söyledi: 

  “Sapmalar, alternatif planı bulunmayan yatırımcıları mahvediyo. Ya daha yüksek fiyat seviyesi geri kazanılacak ya da grafikteki gri bölgede yer alan yüksek dip elde edilecek. Eğer orta aralığın altına düşer ve orada kapanış gelirse, en kötü senaryoları dikkate almamız gerekebilir. Bunlar, an itibarıyla uzun vadeli tetikleyicilerim.”

  Destek Seviyelerine Dikkat

  Popüler trader ve analist olan Rekt Capital, uzun vadeli fiyat hareketine dikkat çekerek, potansiyel taban fiyatı 29 bin dolar seviyesine düşürdü. Blok ödülü yarılanması (halving) işlemi sonraki fiyat hareketini göz önünde bulundurarak, dört yıllık döngüler üzerinden değerlendirme yapan analistin görüşleri dikkat çekti. 

  Buna paralel şekilde BTC’de stok akışı fiyat modelinin mucidi olan PlanB de BTC’nin temmuz ayındaki dönüşünden cesaret aldığını hatırlattı. Deneyimli kripto para analisti, yüksek aylık kapanışın gelmesiyle, BTC fiyatındaki düşüş hareketinin kısıtlı olacağını kaydetti. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle