Kripto Para

Kripto topluluğu deprem felaketine sessiz kalmadı!

  Türkiye’de yaşanan ve on ilde büyük bir yıkıma yol açan deprem felaketi kripto topluluğunu da harekete geçirdi. MASAK onayı ile Ahbap Derneği ve Kızılay’ın açılan kripto para cüzdanlarına topluluğun yardımları devam ediyor.

  Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve on ilde etkili olan yüzyılın depremi, kripto topluluğunu da harekete geçirdi. Deprem sonrası Ahbap Derneği ve Kızılay’a yapılan yardımlarda Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) onayı ile birlikte açılan kripto para cüzdanlarına yardımlar yollanmaya devam ediyor.

  Bitfinex ve Tether Grubu 5 Milyon Lira Gönderiyor

  Deprem felaketinin yararlarının sarılması adına kripto topluluğu da harekete geçti. Bu kapsamda Bitfinex, Keet, Synonym ve Tether grubu, Türkiye’nin yanında oldukları mesajını paylaşarak 5 milyon liralık bir yardım sözü verdi.

  Bitfinex blog sayfasında yapılan açıklamada, “Keet, Synonym ve Tether olarak, bugün ülkeyi vuran yıkıcı depremin ardından Türk halkına en içten taziyelerimizi sunmak isteriz. Yaşanan felaketin boyutunun hem kapsamlı hem de yıkıcı olduğu açık. Kalplerimiz, düşüncelerimiz ve dualarımız depremden etkilenen herkesle birlikte.” ifadeleri kullanıldı. Twitter üzerinden Birfinex TR hesabından yapılan paylaşımda ise, “Türkiye’de yaşanan üzücü deprem felaketi için; Bitfinex, Keet, Synonym ve Tether olarak toplamda 5 milyon TL’lik destekte bulunacağız.” ifadeleri kullanıldı.

  AVAX 1 Milyon Dolar Bağışta Bulundu

  Dev blockchain şirketi Avalanche Foundation (AVAX) da Ahbap Derneğinin yardım için açtığı kripto para cüzdanına 1 milyon dolarlık bağışta bulundu. 55 binden fazla AVAX gönderilen bağışla ilgili Avalanche Foundation, “@haluklevent tarafından Türkiye ve Suriye’yi etkileyen deprem için düzenlenen afet yardım çalışmalarına AVAX da 1 milyon dolar bağışladı. Başkalarını da bu çabaya katılmaya teşvik ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

  BtcTurk Yardımlar İçin Özel Cüzdanlar Oluşturdu

  Yerli kripto para borsası BtcTurk de bağış etkinliklerine özel kripto cüzdanları oluşturdu. AFAD, Kızılay, Hayata Destek Derneği, Temel İhtiyaç Derneği ve Toplum Gönüllüleri Vakfı için oluşturulan resmi kripto para cüzdanları, özel bir sayfa ile duyuruldu. Borsa yaptığı açıklamada yardımların otomatik olarak Türk lirasına çevrileceğini ve çevirme işleminden herhangi bir komisyon ücreti almayacaklarını söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle