Milyarder fon yöneticisinden ETH hamlesi

  Yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık fon bulunan Skybridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, gözünü Ethereum’a dikti. Şirketinin yakın zamanda ETH fonu oluşturacağını belirten Scaramucci, ayrıca Ethereum ETF’ine başvuracaklarını söyledi…

  Temmuz ayı itibarıyla yeni bir Ethereum fonu oluşturduklarını belirten Skybridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, ETH yatırımcılarını sevindirdi. Dev varlık yönetim şirketi Skybridge Capital’ın kurucusu Bitcoin’e de yatırım yapmasıyla sektörün tanınan isimleri arasında yer alıyor.

  Fonda Bulunan Şirketleri Açıkladı

  Konuk olduğu podcast yayınında şirketinin Ethereum fonu hamlesini değerlendiren Scaramucci, şunları söyledi: “1 Temmuz’da özel bir Ethereum fonu oluşturduk. Ethereum için de bir ETF başvurusunda bulunacağız.” Şirketin, dijital inovasyon ETF’i için başvuru yaptığını belirten milyarder fon yöneticisi, fonun BTC, ETH ve diğer coinleri destekleyen varlıklardan oluştuğunu belirtti.

  Yönetimi altında 7,5 milyar dolarlık fon bulunan Skybridge Capital’ın kurucusu Anthony Scaramucci, fonun içinde hangi şirketlerin olduğunu şu şekilde açıkladı: “Bu fonun içinde kimler var? PayPal var, Square var, Bitcoin tutan bir şirket olmasından dolayı MicroStrategy orada… Bazı madencilik firmaları orada…  Bana geçen sene ‘Ne zaman bir ETF’iniz olacak?’ diye sorsaydınız. Buna cevabım ‘Şimdi’ olurdu. Açıkçası kriptoya tam güven duyan bir şirketiz.”

  Bitcoin Dijital Altın Benzetmesi

  Kripto para dünyasının en popüler isimlerinden biri olan Anthony Scaramucci, lider kripto para birimi Bitcoin’den de yine övgü dolu sözlerle bahsetti: “Şu andaki faizler ekside. Dolarlarınızın değeri bundan bir sene sonra daha az olacak. Bu Bitcoin’i güçlendirecek. Bundan 12-13 ay önce konuştuk. O zamandan bu yana doların arzı yüzde 30 artmış durumda. Banka hesabınızda 10 bin dolar varsa, şu andaki alım gücü 9 bin dolar.”

  BTC’nin dolara karşı daha güçlü olduğunu ifade eden deneyimli fon yöneticisi, piyasadaki son gelişmeleri şu şekilde yorumladı: “İnsanlarda dolara karşı bir güvensizlik oluşacak. Bitcoin’de bu yok. Evet Çin’in yaptıkları, Elon Musk’ın tweet’leri olumsuz etkilemiş olabilir ama ben Bitcoin’in çok daha müdahaleye dayanıklı olduğunu düşünüyorum. Saat saat ya da dakika dakika fiyata bakmak doğru değil.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle