BTC birkaç ay içinde 100 bin dolara çıkacak – Nexo kurucusu

  Bitcoin (BTC) fiyatı son dönemlerde 40 bin dolar bandının altına sıkışıp kaldı. Ancak Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev, birkaç ay içinde Bitcoin’in 100 bin dolara yükseleceğini düşünüyor. Ancak Trenchev’e göre BTC fiyatı yükseliş eğilimine girmeden önce 33 bin ile 40 bin dolar aralığında kalacak.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 16 Aralık 2017’de 20 bin dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. 3 yıl aradan sonra 16 Aralık 2020’de BTC bu rekorun üzerine çıkınca büyük ralli de başlamış oldu. Arka arkaya gelen rekorlar sonrası BTC fiyat tahminleri de çoğu zaman yüksek meblağlar üzerinden yapıldı. Ancak Mayıs ayı geldiğinde BTC 30 bin dolara kadar geriledi. Yaklaşık 1 aydır 35 bin dolar etrafında mücadele veren ve 40 bin doları aşmaya çalışan BTC için bir yeni fiyat tahmini de Nexo’nun kurucusu Antoni Trenchev’den geldi.

  Antoni Trenchev Yükseliş Öncesi Oynaklık Bekliyor

  Bitcoin 1 aydır 40 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor. Yakın zamanda bu seviyenin üzerini test eden BTC, bazı etkenlere bağlı olarak yeniden 35 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başladı. Bu düşüşe ve yükselişteki istikrarsızlığa rağmen Trenchev, Bitcoin için 100 bin dolar tahminini koruyor. Trenchev’e göre Bitcoin birkaç ay içinde 100 bin dolar seviyesine ulaşacak. Ancak ünlü kurucu, bu aşamaya geçene kadar Bitcoin’in 33 bin ile 40 bin dolar arasında fiyat oynaklığı göstermesini bekliyor.

  Trenchev BTC’nin Mevcut Düşüşlerini Değerlendirdi

  18 Haziran tarihinde Bloomberg Markets’e konuk olan Trenchev, Bitcoin’deki son fiyat düşüşlerini yorumladı. Trenchev’e göre piyasanın bu seviyelere gerilemesinin arkasında “sistemdeki kaldıraçları bitirme” gereksinimi bulunuyor. Antoni Trenchev Bitcoin için fiyat tahmininde bulunurken, bir de geleneksel piyasadaki enflasyonu ele aldı. Konuya ilişkin olarak Trenchev “Bundan 10 yıl önce Londra’da 20 sterlin olan bir yemek, bugün 46 sterline mal oluyor.” dedi.

  Trenchev’e Göre BTC Nasıl Yükselecek?

  Trenchev Bitcoin için ayrıca “Umarım en kötü günlerini geride bırakmıştır” sözlerini dile getirdi. Trenchev’e göre piyasada kaldıraçlı işlemler yeniden artacak ve kurumsal yatırımcı sayısı da yeniden artış gösterecek. Bu olasılıklar ile birlikte Trenchev’e göre Bitcoin de 100 bin dolara kadar yükselecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle