Kripto Para

Orta Doğu’nun ilk BTC fonu listelendi

  Kanada’nın en büyük dijital varlık fonu yöneticilerinden olan 3iQ, Bitcoin yatırımcılarını heyecanlandıran bir gelişmeye imza attı. Dev şirket, Orta Doğu’nun ilk BTC bağlantılı yatırım fonunu bugün Nasdaq Dubai’de listeledi…

  Yönetimi altında 1.5 milyar dolardan fazla varlık bulunduran ünlü dijital yatırım fonu 3iQ yeni bir hamleye imza attı. Dev şirket ilk olarak 2020 yılında Toronto Borsasında listelediği Bitcoin fonunu Dubai’de listelemeye başladı. Fonun ilk piyasaya sürüldüğü tarihte BTC fiyatı 55 bin dolar seviyesindeydi. 

  Toronto ve Nasdaq Dubai borsalarında aynı anda yer alan BTC fonu, çift listeleme özelliğine sahip. Yatırımcılar, Toronto borsasında yaptıkları alımları Nasdaq Dubai borsasına aktarabilecek. Öte yandan borsalarda QBTC kodu ile listelenen Bitcoin fonunun referans fiyatı da belli oldu. Dev fon yönetim şirketi 3iQ Başkanı ve CEO’su Frederick Pye, kripto para piyasasının son görünümünü değerlendirdi.

  Nasdaq Dubai’de Bitcoin Fonu Listelendi

  Yönetimi altında 1.5 milyar dolardan fazla varlık bulunduran yatırım şirketinin yöneticisi Frederick Pye, şu ifadeleri kullandı: “Listeleme haberini nisan ayında ilk kez duyurduğumuzda, Bitcoin hala tüm zamanların rekor fiyatına yakındı. Dubai’deki listeleme öncesinde fiyatta yüzde 50’lik bir çekilme yaşanmasının çok iyi olabileceğinden ve bunun doğal olacağından bahsetmiştim. Umarız Dubai’deki yatırımcılar, elde edebilecekleri potansiyel getirilerin farkındadırlar.”

  Dubai Nasdaq’da listelenen BTC fonu, yatırımcılara dijital trading işlemleri olmadan BTC piyasasına doğrudan giriş yapma imkanı yanıyor. Fon yöneticileri Dalma Capital ve Canaccord Genuity olarak açıklandı. BHM Capital de fonunu likidite sağlayıcısı oldu. Bu haberlerin kripto para piyasasına olumlu yansıması bekleniyor.

  BTC Fiyatında Endişeler Devam Ediyor

  Dün yaşanan sert düzeltmenin ardından lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında bir miktar toparlanma görüldü. BTC fiyatı yeniden yükseliş hareketlerine başlasa da yatırımcıların düşüşlere karşı endişeli tutumları devam ediyor. Özellikle kurumsal Bitcoin fonlarından çıkış yapılması, perakende yatırımcıların da BTC hareketlerini korkuyla takip etmesine yol açıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle