Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 28 Ekim 2022

  Kripto para piyasasında yatırımcıları heyecanlandıran yükseliş hareketinin devamı beklenirken fiyatlar üzerindeki satış baskısı artış gösteriyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüş hareketi bazı altcoinlerde satışları tetikledi.

  28 Ekim 2022 Cuma gününde BTC ve popüler altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Fidelity Investments anket sonuçlarına göre, kripto paralarda fiyatlar düşerken bile kurumsal kabul görmeye devam etti. Analizler, kripto para benimsenmesinin kurumsal bazdaki verilerinde bu yıl artış yaşandığını ortaya koydu.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter‘ı satın almasında onaylanmış bir sermaye yatırımcısı oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao bu konuyla ilgili olarak, “Elon’ın Twitter için yeni bir vizyon gerçekleştirmesine yardımcı olabileceğimiz için heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı. 

  Güney Kore merkezli popüler kripto para borsası OKX yeni altcoin listeleme haberiyle gündeme geldi. OKX borsasından bugün yapılan duyuruda metaverse temalı altcoin projesi CEEK listeleyeceğini açıkladı.

  Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda altın ve kripto paraları kıyasladı: “Altın inanılmaz derecede kullanışsız… Bu noktada, altın kriptoya göre daha az benimsenmiş durumda, bu yüzden kripto daha iyi bir seçenek.”

  Sert fiyat hareketleri ile gündeme gelen Layer 1 Blockchain Aptos’un APT tokeni, yeniden piyasaya sürüldüğü fiyat seviyelerine geldi. Ünlü analist Carey, “Aptos, DeFi veya NFT’lerde bir miktar faaliyet üretebilirse, açılış fiyatının üzerine çıkmasının kesinlikle mümkün olduğunu düşünüyorum,” dedi.

  Popüler NFT platformu LooksRare geliştiricileri platformdaki yeni güncellemenin sebebini açıkladı: “Telif hakkı olmayan pazaryerleri, NFT sektöründeki rekabeti iyice arttırdı. Müşteriler, zorunlu telif ücretleri ödemek istemiyor.”

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC’de yüzde 2.74 kayıpla 20.151 dolarlı seviyeler fiyatlanıyor. ETH ise yüzde 3.50 oranında değer kaybederek 1.496 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük ilk 10’da bulunan altcoinlerden BNB, XRP ve SOL coinde kademeli düşüş devam ediyor. Günün en fazla değer kaybeden popüler altcoini ADA olurken DOGE ise piyasadan pozitif ayrışarak yatırımcısına kazandırmayı sürdürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle