Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 20 – 27 Ağustos 2022

  Kripto para piyasası genelinde sert satışların olduğu geçen haftada bazı altcoinler yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Piyasa genelinde satış baskısı artış gösterirken, yerli yatırımcıların portföyünde yer verdikleri bazı projelerde kazanç olması dikkatlerden kaçmadı.

  20 – 27 Ağustos 2022 tarihleri arasında piyasada değerine göre ilk 100 içinde olup yatırımcısına kazanç sağlayan altcoin gelişmelerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Chiliz (CHZ)

  Spor endüstrisi ile kripto para piyasasını bir araya getiren Chiliz (CHZ) coin yerli yatırımcıların da yakından takip ettiği altcoinlerdendir. Haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran listesine ilk sıradan giriş yapan CHZ coin değeri son bir haftada yüzde 20.86 oranında arttı. Kripto para piyasasındaki sert düşüşlere rağmen CHZ coin fiyatındaki yükseliş hareketi yatırımcıların yüzünü güldürmeye yetti.

  Temel, zincir üstü ve teknik katalizörlerin bir karışımı, CHZ coin fiyatını Nisan 2022'den bu yana en iyi seviyelerine taşıdı. CHZ coinin balina aktivitesi, hacmi ve fiyatındaki paralel artış, çoğu zengin yatırımcının CHZ 2.0 duyurusundan sonra tokeni satın almasıyla gündeme geldi.  Chiliz'in haftanın ilk günlerindeki fiyat artışı, Ağustos ortasında başlayan teknik bir çıkış hareketinin parçası oldu. 

  Teknik kurulum, CHZ 2.0 duyurusu ile birleştiğinde, tüccarların CHZ coin yükselişini sürdürmelerini sağladı. Bu aynı zamanda, tokenin kupaya ulaşana kadar yükselmeye devam edeceği ve formasyonun kar hedefini Ağustos fiyatına göre artış gösterme ihtimali altcoin piyasasında fiyatlandı. Teknik ve temel analizlerin uyumluluğu CHZ coin fiyatını yüksek satış baskısına rağmen üst sıralara taşıdı.

  EOS (EOS)

  Son dönemde adından sık sık söz ettiren EOS (EOS) coin, haftalık en çok kazandıran altcoinler arasında ikinci sıraya yerleşti. EOS coin fiyatında son 7 gün içinde yüzde 15.29 oranında artış olması yatırımcıları sevindirdi. Bu yükselişin arkasında EOS coin teknik analizinde kritik seviyenin geçilmesi etkili oldu ve al sinyalini zamanında değerlendiren yatırımcılar piyasadaki düşüşe rağmen kazançlı çıktı.

  Deneyimli analistlere göre haftalık grafikte, EOS fiyatı bir "Düşen Kama" formasyonunun kırılmasını sağladı. Düşen kama, doğru bir şekilde tanınması ve takas edilmesi en zor grafik modellerinden biri olarak kabul edilir. Düşen bir takozda olduğu gibi daha düşük tepeler ve daha düşük dipler oluştuğunda, güvenlik düşüş trendinde kalır. Bu sinyaller altcoin yatırımcıların EOS coine olan ilgisini arttırmaya yetti.

  EOS ağını ilk tasarlayan şirket Block.one, geçtiğimiz ay yatırımcılarla 27.5 milyon dolarlık bir anlaşmayı kabul etti. Block.one'a devam eden ödemeleri durdurmayı seçerek kripto para dünyasında dikkatleri üzerine çekti. Bir grup mevcut EOS üyesi ve blok üreticisi tarafından destek görmeye devam eden EOS ağı, altcoin yatırımcılarından gelen destekle hızlı yükseldi. 

  Huobi Token (HT)

  Merkeziyetsiz borsalar arasında giderek adından söz ettiren Huobi Token (HT), son haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinde yer aldı. HT token fiyatında yüzde 15.13 oranında artış görülürken, bu gelişmenin arkasında öne çıkan sebepler dikkat çekti. Yatırımcıların yakından takip ettiği altcoinlerden HT coin son haftalardaki yükseliş trendini sürdürmüş oldu.

  Tron kurucusu Justin Sun ve FTX patronu Sam Bankman-Fried gibi kripto devlerin Huobi borsasına ilgi gösterdiği belirtildi. Tron şefinin beklenen devralma ile ilgili yorumları altcoin topluluğunda büyük ilgi gördü Bu arada, SBF henüz yorum yapmasa da bir Huobi sözcüsü haberi doğruladı ve Li'nin bazı kuruluşlarla temasa geçtiğini vurguladı. 

  Huobi borsasının satış anlaşması ile ilgili olarak 2 milyar ila 3 milyar dolar arasında bir değerlemeyle gündeme gelmesi altcoin piyasasını hareketlendirdi. Huobi, Çin'den çekilen dünyanın en büyük Bitcoin ticaret platformlarından biri olarak ortaya çıkarken sektörde ilgi görmeye devam ediyor. Kripto borsası, ulus dijital varlık ticaretini yasa dışı ilan ettikten sonra Çin'deki hizmetini kısıtlıyor.

  Nexo (NEXO)

  En çok kazandıran altcoinler arasına giren Nexo (NEXO) coin, piyasadan pozitif ayrışarak haftalık bazda kazançlı çıkan projelerden oldu. Son 7 gün içinde yüzde 5.60 oranında kısıtlı bir şekilde artış göstermiş olsa da piyasada pozitif görünümle ayakta kalan projelerden biri olmayı başardı. Altcoin yatırımcıları NEXO coin fiyatındaki olumlu görünümü destekleyen gelişmeleri yakından takip etti. 

  Önde gelen bir kripto para ödünç verme platformu ve borsası olan Nexo, platformunda yeni bir özellik olan Nexo Booster'ı tanıttı. Bu yılın başlarında Nexo uygulamasının bir parçası olarak piyasaya sürülen Booster, şimdi platformun web kullanıcılarına daha fazla işlevsellik getirmeye ve onların varlıklarını daha da büyütmelerine olanak sağlamaya hazırlanıyor. Nexo projesinin bu duyurusu altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü.

  Nexo Booster, kaldıraç ticaretini platforma getirerek kullanıcıların istedikleri varlığın 3 katına kadar satın almalarını sağlar. Şirket, Booster'ın, kullanıcıların ek sermaye ayırmadan mevcut varlıklarının satın alma gücünü artırmalarına olanak tanıyan endüstride bir ilk ürün olduğunu duyurdu. Büyük ilgi gören duyuru ardından borsanın yerel kripto para birimi NEXO coin fiyatında parabolik yükseliş hareketleri görüldü.

  Booster'ı piyasadaki diğer kaldıraçlı ürünlerden farklı kılan, hibrit tasarımıdır. Özünde, Booster, Nexo Exchange ve Nexo Instant Crypto Credit Lines ile aynı özellikleri paylaşarak, işlemleri kayma olmadan otomatik olarak yürütmesine, ödünç almasına ve değiştirmesine izin verir. Analistler bu gelişmeyle birlikte NEXO coin fiyatındaki yükselişin devam edebileceğini düşünüyor.

  PancakeSwap (CAKE)

  Popüler merkeziyetsiz borsalardan biri olan PancakeSwap (CAKE) coin, haftalık bazda yüzde 2.64 oranında yükselerek en çok kazandıran listesine adını yazdırmayı başardı. CAKE coin fiyatında kademeli yükseliş devam ederken satış baskısının artması kazançların büyük bir kısmını geri verdi. Ancak sert satışlara rağmen CAKE coin haftalık bazda pozitif görünümünü sürdüren az sayıda altcoin projesinden biri olarak adından söz ettirdi.

  23 Ağustos'ta PancakeSwap borsası, Stargate Finance tarafından desteklenen yerel varlık çapraz zincir köprüsü olan PancakeSwap Bridge'in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. PancakeSwap Köprüsü aracılığıyla, kullanıcıların tek bir işlemde yerel varlıklarda diğer zincirlerden BNB Zincirine köprü kurabileceği açıklandı. Blog gönderisine göre, kullanıcılar Ethereum, Avalanche, Polygon, Arbitrum, Optimism ve Fantom blok zincirlerinden USDT, USDC, BUSD ve STG dahil olmak üzere varlıkları köprüleme imkanına sahip olacak. 

  Mevcut koşullarda PancakeSwap Köprüsü sadece bir yönde çalışmasına rağmen desteklenen zincirlerden BNB Zincirine tek yönlü köprülemeyi yapılacak. Blog gönderisine göre, PancakeSwap'ın bu tasarımı, DEX'in BNB Zincirindeki ekosistemi büyütmesi olarak gösterildi. Bu duyurunun ardından CAKE coin talebinde hızlı bir artış başladı ve yatırımcıların ilgisi giderek arttı. 

  Söz konusu güncelleme ile kullanıcılar USDT, USDC, BUSD ve STG'yi Ethereum, Avalanche, Polygon, Arbitrum, Optimism ve Fantom blok zincirlerinden BNB Zincirine köprü imkanı kazandı. Bu gelişme CAKE coin fiyatına da olumlu yansıdı ve borsadaki yükselişin arkasındaki en temel sebep oldu. Duyuru tarihinden bu yana satış yaşasa da CAKE coin kazançları pozitif tarafta kaldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle