NEXO Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Ethereum tabanında üretimi yapılan NEXO Coin hakkında merak edilen bir çok soru bulunuyor. Bu yazımızda akıllı sözleşmeler ile çalışan NEXO Coin nedir, nasıl alınır, avantajları, dezavantajları neler, analistler onun geleceği hakkında ne düşünüyor gibi soruları detaylı bir şekilde açıkladık. 

  NEXO Coin Nedir?

  NEXO Coin, Nexo platformunun yerel kripto para birimidir. Blockchain tabanında kredileri sağlamak için kullanılan NEXO Coin, Nexo platform kullanıcılarına değer katan bir token’dır. Nexo Coin 20’den fazla kripto para birimini desteklediği için alınan kredileri başka birimlere çevirme şansı sunan bir platformdur. ERC-20 tabanlı kripto para birimleri arasından NEXO Coin, e-ticaret finansman işlemlerinde de kullanılabilir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  NEXO Coin projesinin amacı merkeziyetsiz finansal işlemler arasında olan kripto kredi alımını en pratik hale getirmektir. Bu yüzden yatırımcılar Nexo platformundan cüzdanı oluşturup, anında kredi talebi iletebilirler. Proje ağda kredi vermek isteyenler ile kredi almak isteyenleri buluşturmayı, bunu en güvenli şekilde yapmayı amaçlar. Bu yüzden akıllı sözleşmeler üzerinden işlemleri kayıt altına alır. Projenin diğer özelliklerini öğrenmek için şu Whitepaper linkine göz atabilirsiniz. 

  NEXO Coin Yorum

  NEXO Coin hakkında yapılan yorumlarda pratik adımları sunmasından ve hızından söz edilmiştir. Yatırımcılar çoklu KYC adımları ile uğraşmak zorunda kalmadan kredi alabildiklerini belirtmişler. Tercih etmeleri halinde staking ile pasif gelir sağlayabildiklerini yorumlarında açıklamışlardır. Analistler ise merkeziyetsiz finansal işlemelerde NEXO Coin ile sunulan avantajların onun popülerliliğini arttırdığından söz ediyorlar.

  NEXO Coin Geleceği Nasıl Görülüyor?

  Analistler, NEXO Coin’in yakın gelecekte fiyat gerilemesi yapabileceğini düşünüyorlar. Özellikle 2021 senesi Mayıs ortasında piyasada gerçekleşen çöküş ile bu altcoin’in fiyatının da gerilemeye başladığını belirttiler. Devam eden düşüş trendine bağlı 2021 Mayıs içinde NEXO Coin fiyatının 1.50 dolar ile 1.60 dolar bandına geri çekilebileceğini açıklıyorlar. 

  2021 senesi Haziran sonunda ise NEXO Coin fiyatının artabileceğini belirttiler. Bu noktada 2.50 dolar ile 2.65 dolar bandı arasında bir fiyatın tabloda olabileceğini açıkladılar. 

  1 NEXO Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Son edinilen bilgilere göre 1 NEXO coin fiyatı %nexo+try% TL. Döviz cinsinden ise %nexo+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, NEXO fiyatı 24 saatte %nexo+yuzde%.

  Fiyat kripto para piyasasının gelen durumundan etkilenerek her an değişebilir. Volatiliteye bağlı anlık fiyat takip edilerek yatırım kararı alınmalıdır.

  NEXO Coin Nasıl Alınır?

  NEXO Coin almak için yapılması gerekenler:

  • 1. Adım: NEXO Coin şuanda Huobi Global, Uniswap, Binance DEX, Probit Exchange gibi kripto para borsalarında işleme giriyor. Bu borsalardan herhangi birine erişim sağlanmalıdır.
  • 2. Adım: Borsa hesap açılışı yapılıp, ardından gelecek KYC işlemleri eksiksiz tamamlanmalıdır.
  • 3.Adım: Aktifleşen hesaba yatırım amaçlı, belirli bir miktarda para yatırılır.
  • 4. Adım: Bakiyesi olan hesapla alım için borsadan NEXO Coin paritesinin bulunduğu satın alma işlem sayfasına gidilir.
  • 5. Adım: Burada anlık fiyat bilgisi üzerinden veya daha uygun bir fiyat girişi üzerinden NEXO Coin alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Alınan coinler hesabın sanal cüzdanında veya daha yüksek güvenlikli olan donanım cüzdanda saklanır.

  Adımların doğru biçimde atılması ardından rahatlıkla alım işlemi tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  NEXO Coin avantajları:

  • Faiz Kazancı: NEXO Coin sahipleri ağda geleneksel bankacılık hizmetlerinden kredi onayı alamayanlara, coin kredisi verebilirler. Geri ödemeleri ise faizli talep ederler. 
  • Güvenlik: NEXO Coin kredisini veren ve alan taraf akıllı sözleşmeler ile güven altına alınır. İşlem kanıtları sisteme geçer.
  • Düşük Masraf: NEXO Coin kripto para cüzdanları arasında sınır ötesine yollanabilir. Bu işlemde ve diğer tüm takaslarda masraflar düşüktür. 

  Dezavantajları Ne?

  NEXO Coin dezavantajları:

  • Hız Düşüşü: NEXO Coin, ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. Bu kripto paraların Ethereum ağındaki yüke bağlı işlemler sırasında belirli dönemlerde yavaşladıkları bilinir. 
  • Saldırı Riski: NEXO Coin, sanal cüzdanda saklanırken ağda oluşabilecek saldırılarla aynı oranda karşılaşılabilir. Bu yüzden çevrimdışı cüzdanlarda saklanarak korumaya alınır.

  Sonuç

  NEXO Coin, Nexo platformunun yerel kripto para birimi olan ve yatırımcılara güvenli kredi alımını sunan bir altcoin’dir. DeFi sektöründe rol oynayan bu proje özellikle kredi imkanları ile kullanıcıların gözdesi haline gelmiş durumda. Ayrıca pasif gelir imkanı ile de yatırımcıların dikkatini çekmeyi hedeflemektedir. Bu ERC-20 tabanlı coin’in 2021’de değer kazanması bekleniyor. Eğer analistlerin fiyat tahminleri kayda geçerse NEXO Coin yatırımcılar için kar sunabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle