Kripto Para

BTC balinaları piyasayı coşturdu! Madenci satışları azaldı

  Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş 45 bin dolar seviyesinin yeniden test edilmesini sağladı. Bu süreçte balina aktivitesindeki artış analistlerin dikkatinden kaçmadı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında pozitif görünüm sürüyor. Dün gece saatlerinde başlayan yükselişle birlikte BTC fiyatı 44 bin doları aştı. Son 1 ayın en yüksek seviyesine ulaşan BTC ile birlikte popüler altcoin fiyatları da hareketlendi.

  Analistler, BTC’deki bu artışın arkasında, kripto para piyasasındaki risk iştahının artmasının yanı sıra balina hareketlerinin etkili olduğunu belirtiyor. Balina aktivasyonu, kripto para piyasası dinamiklerini ciddi oranda etkileyen bir faktördür. Balinaların BTC alımlarına hız vermesi piyasayı hareketlendirdi.

  İki Balina Binance Borsasından Alım Yaptı

  Kripto para piyasasında en az 1000 BTC bulunduran cüzdanların hareketlerini inceleyen SpotOnChain resmi X hesabından paylaşım yaptı. Analistler, iki yeni balinanın BTC fiyatı 43 bin 107 dolar seviyesindeyken yaklaşık 100 milyon dolarlık alım yaptığını ortaya koydu. Balinalar, Binance borsasından toplam 2 bin 320,2 adet BTC satın aldı.

  Bu hamlenin ardından kısa bir süre sonra BTC fiyatı yükseliş hareketini hızlandırdı ve 44 bin dolar direncini aştı. Analistler, balinaların yüklü miktarda BTC aldıktan sonra yaşanan yüzde 4’e yakın artışla 3.50 milyon dolardan fazla tahmini kâr ettiklerini belirtiyor. SpotOnChain, büyük yatırımcıların kripto para piyasası üzerindeki etkisini bir kez daha vurguladı.

  Madencilerin Rezervindeki BTC Sayısı Azaldı

  Öte yandan zincir üstü veriler, BTC madencilerine ait cüzdan adreslerinde tutulan varlıklarda azalma olduğunu gösteriyor. Madencilerin rezervindeki BTC’nin azalması, piyasa üzerindeki satış baskısını kırmaya yeterli oldu. Uzmanlara göre madencilerin satabileceği BTC’lerin azalması, potansiyel bir yükselişe işaret ediyor.

  Güne pozitif sinyallerle başlayan BTC’de yükselişin devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen BTC halving olayı öncesinde piyasadaki belirsizlik sürüyor. BTC fiyatındaki artış, popüler altcoin fiyatlarında da ralli yaşanmasına neden olurken ETH fiyatı yeniden 2 bin 400 doları aştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle