Kripto Para

Ünlü ekonomistten kripto paralara karşı sert uyarı

  Finans dünyasının en popüler ve başarılı ekonomistlerinden Paul Krugman, kripto para piyasası hakkındaki görüşlerini açıkladı. Daha önceden kripto paralara şüpheyle yaklaştığı bilinen ünlü ekonomist, bu tavrını sürdürmekte kararlı gözüküyor…

  Kripto para piyasasında çalkantılı bir dönemden geçilirken, finans dünyasının önde gelen isimleri de çeşitli açıklamalarda bulunuyor. Önde gelen ekonomistlerden Paul Krugman, son açıklamasında da kripto para piyasasına daha önceden olduğu gibi şüpheci bir tavırla yaklaştığını belirtti. Ünlü ekonomistin açıklamaları kripto para basınında geniş yankı buldu.

  ABD’li popüler ekonomist Paul Krugman, CNN kanalına konuk oldu ve açıklamaları arasında kripto para birimlerine de ayrı bir parantez açtı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto paralara kitlesel bir ilgi olduğunu söyleyen ekonomistin açıklaması ilgi çekti. Nobel ödüllü ekonomist, hala kripto para hayranı olmadığını açık bir şekilde ifade etti.

  “Kripto Paralar Tekno Gevezeliklerin Bir Kombinasyonu”

  Nobel ekonomi ödülüne layık görülen ekonomist Paul Krugman, kripto para birimlerini “özgürlükçü derp ve tekno gevezeliklerin bir kombinasyonu” şeklinde adlandırdı. Krugman, 2011 yılında New York Times’taki “Golden Cyberfetters” adlı köşe yazısıyla Bitcoin‘in en sert eleştirmenlerinden biri olarak ün kazanmıştı.

  O yıllardan beri Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine şüpheyle bakan ünlü ekonomistin açıklamaları Bitcoin destekçilerinin tepkisiyle karşılaşıyor. Ekonomist daha önceki açıklamalarında da Bitcoin’in asla para olma vaadini yerine getirmediğini söylemesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

  Kripto Para Destekçilerine Yüklendi

  ABD’li popüler ekonomist Paul Krugman, geçtiğimiz günlerde Business Insider’a verdiği röportajda da kendisini eleştiren kripto para yatırımcılarına yönelik ithamlarda bulunmuştu. odern Para Teorisi ve kripto para destekçilerinin konuşulması en zor insan grupları olduğunu söyleyen ekonomist şu ifadeleri kullandı: “Konuşmayı en zor bulduğum iki grup insan, Modern Para Teorisi ve kripto para destekçileri.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle