Kripto Para

MATIC fiyatında rekoru getiren gelişmeler

  Kripto para dünyasında altcoin yatırımcılarının portföylerine eklediği Polygon (MATIC) fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rekor üstüne rekor kıran kripto para biriminin fiyatındaki yükselişi getiren gelişmeler masaya yatırıldı…

  Kısa sürede iki kattan fazla yükselen Polygon (MATIC) fiyatı, altcoin yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı. Yeni bir ATH gören kripto paranın fiyatında doğrudan etkili olan gelişmeler de yakın dönemde gerçekleşti. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği bu gelişmeler, rallide büyük avantaj sağladı.  

  Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Polygon (MATIC) fiyatı son dönemdeki performansı ile yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Polygon, merkeziyetsiz finans kullanıcıları için daha erişilebilir olmak adına 100 milyon dolarlık DeFi For All isminde bir fon başlattı. Ethereum ağındaki en iyi DeFi protokollerini desteklemek için başlatılan bu fon rallide etkili oldu.

  Polygon (MATIC) Fiyatı ATH Gördü

  Polygon ile ölçeklenmeleri ve büyümeleri için yardım kampanyası başlatan Polygon’un bu hamleleri fiyatta pozitif bir geri dönüş olarak kendini gösterdi. MATIC fiyatı hız kazanırken bir gelişme de koronavirüs kampanyasıyla ilgiliydi. Hindistan’da Covid-19 ile mücadele için başlatılan kampanyaya kripto para camiasından da destek geldi. 

  Kripto para piyasasının ve DeFi dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de bu kampanyaya katılım gösteren ünlü isimler arasındaydı. Buterin bu kampanyaya destekte bulunmak için 100 Ether bağışlarken Justin Sun ise 2 milyon TRX bağışı yaptı.

  MATIC Talebini Arttıran Gelişmeler

  Kayıpsız ödül havuzu hizmeti veren PoolTogether, Polygon ve Aave ile entegrasyon sağladığını duyurdu. Böylelikle ilk Aave destekli kayıpsız ödül havuzu Polygon ağına geçti. Bu lansmanı kutlamak adına 100 bin dolarlık MATIC token dağıtılacağı haberi, kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmadı. 

  Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, kripto para basınına yaptığı açıklamalarında projenin geleceğine dair çok umutlu konuştu. Ortaklık anlaşmalarına Optimistic rollups, Zk-Rollups gibi teknolojileri örnek gösteren Nailwal’ın bu ifadeleri altcoin yatırımcılarından ilgi gördü. MATIC talebinin artmasıyla birlikte fiyat rekoru da geldi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle