Kripto Para

XRP’yi silen borsalar yeniden listeleyebilir

  Kripto para topluluğu tarafından uzun bir süredir takip edilen Ripple ile SEC arasındaki davayı uzman avukatlar yorumladı. Bu gelişmelerden hareketle XRP’nin yeniden borsalarda listelenebileceği gündeme geldi…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple (XRP) şirketi ve iki üst düzey yöneticisi aleyhinde açılan menkul kıymet davası devam ediyor. Bu davanın gündeme gelmesinden sonra pek çok kripto para borsası XRP’yi delist ederek alım satım işlemlerini dondurmuştu. Bu koşullar altında değer kaybına uğrayan XRP yeniden toparlanma aşamasına girse de tam olarak rahata kavuşamadı.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan Ripple ile SEC arasındaki davanın birkaç yıl daha devam edebileceği konuşuluyor. Uzmanlar, XRP’nin dava sonucu açıklanana kadar tamamen rahata kavuşmasını beklemiyor. Ancak taraflar arasındaki davanın detaylarını inceleyen uzman avukatlar, XRP’nin yeniden kripto para borsalarında listelenebileceği ihtimali üzerinde durmaya başladı.

  XRP Borsalarda Yeniden Listelenecek Mi?

  Kripto para topluluğunun en çok kullandığı borsalar, XRP’yi delist ederken gerekçe olarak SEC davasını öne sürmüştü. SEC tarafından yapılan suçlamaların etkisi ile pek çok borsa peş peşe gelen açıklamalar ile kullanıcılarının XRP alım satım işlemlerini dondurduklarını veya tamamen kaldırdıklarını duyurmuştu. Davanın duruşmalarını inceleyen uzmanlar, XRP satışlarının bu borsalardan yeniden başlayabileceği ihtimalini gündeme getirdi.

  “Sadece Ripple ve şirketin iştiraklerinin XRP satışları menkul kıymet olarak görülebilir ve yasa dışı sayılabilir.” ifadesi avukatların ve kripto para uzmanlarının dikkatini çekti. Duruşmada SEC avukatları tarafından öne sürülen bu tavır, XRP’nin bireysel yatırımcı tarafından kullanılmasında bir hukuksuzluk olmadığını düşündürttü. Uzmanlar bu durumda borsalardan XRP ile ilgili herhangi bir yasal engelleme gelmeyeceğini yorumladı.

  XRP Fiyatını Etkiler Mi?

  Kripto para kullanıcıları bu açıklamaların basın gündemine düşmesinin ardından sosyal medyada RelistXRP etiketi ile kampanya başlattı. Kripto para sektörünün büyük borsalarından henüz bu kampanyaya yönelik bir yanıt gelmese de küçük çaplı borsaların XRP’yi listelemeye başlayacağı açıklandı. Kripto para uzmanlarına göre, bazı kripto para borsalarının XRP işlemlerini yeniden başlatacağını açıklaması, XRP fiyatına da olumlu yansıyabilir

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle