Dogecoin hakkında “Felaket reçetesi” dedi ve uyardı

  Bain Capital eş başkanı Steve Pagliuca, kripto para piyasasına yönelik tahminlerini açıkladı. Paglicu’ya göre ilerleyen dönemlerde hükümetler düzenleme adımları ile Bitcoin’i (BTC) boğabilir. Ayrıca ünlü yatırımcı, Dogecoin’in (DOGE) de “felaket reçetesi” gibi göründüğünü vurguladı.

  Kripto para piyasalarında son aylarda Bitcoin (BTC) çılgınlığı yaşandı. Bitcoin ile başlayan bu çılgınlık, Şubat ayı başlarında Dogecoin (DOGE) çılgınlığı ile daha da katlandı. Piyasalarda Bitcoin ve Dogecoin sazı eline aldı ve kısa sürede bu kripto paralar tüm dünyanın ilgi odağı haline geldi.

  Pagliuca’nın Dogecoin Görüşleri ve DOGE’un Durumu

  Özel sermaye şirketi olan Bain Capital’in eş başkanı Steve Pagliuca, 12 Mayıs tarihinde Bloomberg ile yaptığı röportajda kripto para piyasasını ve BTC ile DOGE çılgınlığını değerlendirdi. Ünlü yatırımcıya göre hükümetlerin düzenleme adımları Bitcoin’i boğabilir. Ayrıca Pagliuca, Dogecoin’in de “felaket reçetesi” gibi göründüğünü dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Pagliuca “Açıkçası 1 veya 2 dolar Dogecoin satın almak çok eğlenceli olabilir. Ama birikimlerimle kesinlikle bahse girmem.” dedi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 11 Mayıs tarihinde Twitter’da bir anket başlattı. Musk, takipçilerine DOGE’un bir ödeme şekli olarak kabul edilip edilemeyeceğini sordu. Anket 3,8 milyon oy aldı ve Musk’ın takipçilerinin ezici çoğunluğu, DOGE’u ödeme yöntemi olarak görmek istediğini belirtti. Dogecoin, Musk’ın sunuculuğunu yaptığı Saturday Night Live (SNL) sırasındaki fiyat düzeltmesine rağmen hala %11.000’in üzerinde değer artışı ile işlem görüyor.

  Pagliuca’ya Göre BTC Para Birimi Olursa, Acımasız Düzenlemelerle Karşılaşacak

  Steve Pagliuca, Bitcoin’in “geçerli bir para birimi” olup olmaması konusunu umursamıyor. Ünlü yatırımcıya göre Bitcoin altına göre daha iyi bir yatırım alternatifi. Patliuca bunun sebebini ise Bitcoin’in bölünebilir ve taşınabilir olmasından kaynaklandığını ifade ediyor. Pagliuca’ya göre Bitcoin para birimi olma noktasına kadar gelirse, hükümetlerin acımasız düzenlemeleri ile karşı karşıya kalacak. Konuya ilişkin olarak Pagliuca’nın ifadeleri şöyle:

  Bitcoin aslında daha verimli bir değer saklama aracıdır. Aktarabilirsin, bölünebilir, taşınabilir. Blockchain teknolojisi harika ama bence daha uzun bir yol var.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle