Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 12 Ocak 2023

  Kripto para piyasaları bugün ABD TÜFE verisi öncesi yükselişteydi. Açıklanan veriler sonrası artan volatiliteye karşın Bitcoin önderliğinde güçlü duruş devam etti. 

  12 Ocak 2023 Perşembe günü merakla beklenen ABD enflasyon verisi öncesi ve sonrasında piyasadaki hareketler ile günün haber akışını sizler için derledik.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Avalanche ile Amazon anlaşması kripto ekosistemini hareketlendirdi! Avalanche geliştiricileri tarafından yapılan Avalanche ile Amazon Web Service (AWS) ile işbirliği duyurusu ardından AVAX fiyatı yüzde 30’a varan yükseliş kaydetti.

  Bloomberg kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin ile Ethereum’u Netflix’e benzetti! Analist YouTube yayınında gelecek vaat eden teknolojilerin zaman içerisinde başarıya ulaştığını söyledi ve Netflix’in başarısını BTC ile ETH için örnek olarak gösterdi.

  Kripto para borsası Huobi, 33 altcoin’de delist kararı aldı. Bugüne kadar bir kez delist kararı alan Justin Sun önderliğindeki Huobi’nin listesinde ABT, ATP, APN, AST, DIE, DHT, DFA, EDEN, GEAR, HC, INDI, IOI, INV, IRIS, GCOIN, GOF, KMA, MTA, NAS, OPUL, PEARL, PRIMATE, QASH, SMT, SLC, SKU, SOC, STC, TALK, VALUE, WHALE, WILD ve YAM yer aldı.

  Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke olan El Salvador’dan mutlu haber geldi. Bir süredir çalışmaların sürdüğü ve geçtiğimiz dönemde ertelenen Bitcoin tahvillerini çıkarma yetkisi veren yasa tasarısı, El Salvador Parlamentosunda onaylandı.

  Samsung’un yatırım kolu Asset Managament, Bitcoin Futures ETF’sini piyasaya sürüyor. Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında listelenecek olan ETF, CME Mikro Bitcoin Vadeli İşlemlerine bazı yatırımlarla birlikte öncelikle CME Bitcoin Vadeli İşlemlerine yatırım yapacak

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Avrupa’dan yedinci onayını almayı başardı. Binance Fransa, İtalya, Litvanya, İspanya, Kıbrıs ve Polonya kaydı ardından bu kez İsveç Mali Denetleme Otoritesine kayıt yaptırdı.

  ABD enflasyon verileri açıklandı. Aylık bazda yüzde 0,1 gerileme açıklanan enflasyon verisi ilk etapta yüksek volatiliteye yol açarken, sürecin devamında sektördeki yükseliş devam etti.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  ABD verileri öncesi yükselen piyasalarda açıklanan veriler ile birlikte volatilite arttı. Piyasalar toparlanma sürecine girerken BTC 18 bin 43 dolardan işlem görmeye devam ediyor. ETH 1.381 dolardan fiyatlanırken, Amazon ortaklığı ile dikkat çeken AVAX 14,99 dolardan alıcı buluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle