Kripto Para

Düşüşler MicroStrategy’nin BTC stratejisini değiştirdi mi?

  Kripto para piyasalarının 2021 yılındaki boğa sezonunda büyük pay sahibi olan MicroStrategy şirketi, Bitcoin (BTC) alımları ile ilgili stratejilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İlk kez Ağustos 2020’de Bitcoin satın alan şirket, o tarihten sonra düzenli olarak Bitcoin biriktirmeye başlamıştı.

  ABD merkezli teknoloji şirketi MicroStrategy, ilk kez Ağustos 2020 döneminde rezervlerine Bitcoin (BTC) ekleyerek bu alanda bir ilke imza attı. Bu sayede ilk kez bir kurumsal şirket kripto para yatırımı yapmıştı ve bu durum, diğer birçok kurumsal şirketin de bu alanda bir fırsat görerek kripto para piyasasına adım atmasını sağladı. Şirket, daha sonra ilerleyen süreçlerde alımlarını artırdı ve düzenli aralıklarla Bitcoin alımlarına devam etti. Son dönemlerde yaşanan düşüşler sonrası Bitcoin alımlarında strateji değiştirip değiştirmeyeceği merak edilen MicroStrategy, BTC alım stratejilerine ilişkin açıklama yaptı.

  MicroStrategy CFO’su BTC Stratejilerini Açıkladı

  MicroStrategy şirketi, son fiyat düşüşlerine rağmen Bitcoin alım stratejilerinde herhangi bir değişiklik olmadığını duyurdu. ABD medyasından Wall Street Journal’a (WSJ) konuşan MicroStrategy CFO’su Andrew Kang, şirketin satış gibi bir planı olmadığını ve son dönemlerde görülen volatil fiyat hareketlerinin, Bitcoin dışındaki etkenlerden kaynaklandığını dile getirdi. Kang açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Şu anda satış yapmak gibi bir amacımız bulunmuyor. Böyle bir senaryo varsa bile benim haberim yok. Son dönemde yaşanan volatilitenin bir bölümü kesinlikle Bitcoin ile bağlantılı olmayan bir durumdu. Biz piyasa bakış açısıyla olanları gözlemliyoruz. Bitcoin stratejimizi değiştirecek herhangi bir durum olduğunu düşünmüyoruz.”

  “Düzenlemeleri Destekliyoruz”

  Piyasada yaşanan son düşüşlerin birçok yatırımcıyı mağdur etmesine ilişkin olarak da açıklamalarda bulunan Kang, piyasada görülen son gelişmelerin bir düzenleme gerektirebileceğini ifade etti. Olası düzenleme adımlarını şirket olarak desteklediklerini dile getiren Kang, “Geçtiğimiz hafta Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FSAB), kripto paraların muhasebeleştirilmesi ile ilgili bir projeyi değerlendireceğini açıkladı. Biz kripto paraların da FASB’nin ajandasına girmesinden dolayı mutluyuz” dedi.

  “Şu Anda BTC Stratejileri Açıkça Çalışmıyor”

  MicroStrategy şirketinin Bitcoin satın alma ortalaması 30 bin dolar seviyesindeydi ve Bitcoin son düşüşlerden sonra bu seviyenin altına geriledi. Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan Jefferies Gro’p'un baş analisti Brent Thill, MicroStrategy’nin iş geliştirmek zorunda olduğunu ifade etti. Thill “Eğer yazılım işlerinin çekirdek operasyonlarını geliştirmezlerse, daha fazla Bitcoin almaya devam edemezler. Şu anda finansal olarak Bitcoin stratejileri açıkça çalışmıyor” dedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle