Kripto Para

Binance’tan dev bir ortaklık adımı! P2P ödemeleri geliyor

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’tan kullanıcılarını çok heyecanlandıracak bir ortaklık duyurusu yapıldı. Binance, eşler arası (P2P) kripto ödemelerini etkinleştirmek için Alchemy Pay ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son dönemlerde ülkelerin düzenleyicilerinin başlattığı soruşturmalarla gündeme geliyor. Kanada, Japonya, Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Singapur, Hong Kong, Malezya ve Tayland gibi bölgelerden gelen inceleme, soruşturma ve yaptırım haberleri ile iyice köşeye sıkışan Binance, bu haberlere rağmen ağlarını genişletmeyi sürdürüyor. Daha önce de ortaklık adımları atmış olan dev borsa, yeni bir ortaklık adımıyla kullanıcılarını heyecanlandırdı.

  Binance Pay Kullanıcıları Eşler Arası Ödemeler Yapabilecek

  Binance, 3 Ağustos Salı günü söz konusu ortaklık haberini duyurdu. Binance, ödeme uygulaması olan Binance Pay ile 2 milyonu aşan küresel kullanıcıları arasında eşler arası (P2P) kripto ödemelerini etkin hale getirmek için bu ortaklık adımını attı. Binance, bu işlemler için kripto-fiat para hibrit ödeme platformu olan Alchemy Pay ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık sayesinde artık Binance Pay kullanıcıları, e-ticaret şirketi Shopify ve yazılım teknolojileri şirketi Arcadier de dahil olmak üzere, Alchemy Pays ortakları arasında ödemeler yapabilecek.

  Binance, bu hamlesi ile kripto-fiat entegrasyonu alanında, kripto para ödeme endüstrisinde etkinliğini güçlendirmeye devam ettiğini gösterdi. Bu entegrasyon ile Alchemy Pay’in faaliyet gösterdiği 18 ülkede, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi 40 kripto para birimiyle yapılan ödemeler yapılabilecek

  Alchemy Pay’in Küresel Etkinliği

  Binance ile ortaklık kuran Alchemy Pay, 2018 yılında kuruldu ve 65 ülkede 300 itibari para ve kripto para ödeme ağı üzerinden, küresel bir ödeme ağı işletiyor. Shopify, Arcadier ve mobil ödeme platformu QFPay ile ortaklıkları bulunan Alchemy Pay şirketinin işlettiği ağlar arasında Hong Kong’un en büyük mobilya şirketi olan Pricerite, Singapur merkezli Ce La Vi şirketi, Kanada merkezli ayakkabı markası olan Aldo ve Midwest Global Asia taksi hizmetleri gibi işletmeler yer alıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle