Bluzelle (BLZ) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto para borsalarında görülen sert fiyat dalgalanmaları sonrasında inişli çıkışlı bir serüven izleyen BLZ, proje vizyonuyla umut vaat eden projeler arasında yer alıyor. Merkezi olmayan teknolojiler ile NFT ve DeFi için önemli çözümler sağlama hedefiyle endüstri için çözüm önerileri sunulmaktadır. Bluzelle (BLZ) projesinin detayları ve teknik makalesine ilişkin unsurları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.

  Bluzelle (BLZ) Coin Nedir?

  Bluzelle, içerik üreticileri ekonomisi için merkezi olmayan bir depolama ağıdır. GameFi için blok zincir başlığı altında tanımlanmıştır. Bluzelle, yüksek kaliteli oyunlar üretme, oyuncuların NFT’lerini koruma ve 10.000 TPS Cosmos – Based Blok zincir ile DeFi getirilerinden yararlanma yeteneği ile GameFi için bir blok zincirdir. BLZ ise bu ağın yerel kripto para birimidir.

  Bluzelle (BLZ) Projesi ve Whitepaper

  Bluzelle, yayınlanan teknik makalesinde göre GameFi için blockchain başlığı altında tanımlanmış ve bu alanda yenilikçi çözümler geliştirmiştir. Yeni oyuncular kriptoya dahil edilirken, Bluzelle tarafından kaliteli oyunlar, depolama ve finans ihtiyaçlarını karşılayan bir deneyim sunmaktadır. Genel yapısı itibariyle içerik üreticileri ekonomisi için merkezi olmayan bir depolama ağı olarak çalışmaktadır. Sahip olduğu teknik özelliklerinin ilgili alan için sunduğu birçok çözüm önerisi sayesinde birçok beklentiyi karşılamaktadır.

  Yüksek güvenlik, benzersiz kullanılabilirlik sunarak, sansüre karşı da dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Sanatçı, müzisyen, bilim insanı, yayıncı ve geliştiriciler dahil olmak üzere, Bluzelle tarafından tüm yaratıcıların fikri mülkiyeti korunmaktadır. Bluzelle, veri depolama, dosya depolama, oracles ve daha fazlasını sunarak NFT ve DeFi için de önemli bir yapıdadır.

  Hepsi bir depolama platformu olan üç temel ürün ile faaliyetlerine devam etmektedir. BluzelleNet ile 10.000 TPS yetkilendirilmiş PoS blok zinciri, gama 4 ile Bluzelle’de bir P2E oyunu ve Bluzel R2 ise dosyalar ve NFT’ler için merkezi olmayan depolama çözümleri sunmaktadır. Geliştirdiği ürünler ve çözüm önerileri sayesinde birçok konuda yenilikçi bir yaklaşım göstermektedir. Teknik makalesinde yer verilen tüm detaylar birçok sorunun çözümünde etkilidir. Bluzelle (BLZ) projesinin merak ettiğiniz diğer detaylarına ve hedeflerine ilişkin tüm unsurlara: https://bluzelle.com/ güncel bağlantı adresini kullanarak erişim sağlayabilirsiniz. 

  Bluzelle (BLZ) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Bluzelle, Pavel Bains ve Neeraj Muraka tarafından blok zinciri ve DeFi alanındaki parçalanmış veri bağlantısını ele almak için Bluzelle’i kurdu. Pavel ve Neeraj, özellikle büyük küresel oyuncularla çalışma konusunda oyuncular kanıtlanmış bir geçmişe sahip iki isim olarak dikkat çekiyor. Gerçek dünyasının sorunlarını merkezi olmayan çözümler üzerinde çalışan üst düzey mühendislerden oluşan güçlü bir ekibe sahiptir.

  Takım üyelerine bakıldığında CEO ve kurucu ortak olarak Pavel Bains, CTO ve kurucu ortak dışında ekip içinde birçok önemli ismin yer aldığı görülmektedir. Topluluk odaklı faaliyetler ve diğer geliştirme çözümleri de diğer birçok kripto projesinde olduğu gibi projeye olumlu katkılar sunmaktadır.

  Bluzelle (BLZ) Kullanım Alanları Neler?

  Bluzelle tarafından çift token ekonomisi kullanılmaktadır. Bu sayede kullanım alanlarının da bu tür unsurlara göre sınıflandırılması sağlanmaktadır. Bluzelle kısaca yüksek kaliteli oyunlar üretme, oyuncuların NFT’lerini koruma ve DeFi getirilerinden yararlanma yeteneği ile GameFi için bir blok zincir olarak kullanılır. Borsalarda işlem yapmak için kullanılan harici token olarak ERC – 20 BLZ kullanılır. Bluzelle’in kendi blok zincirindeki yerel belirteç olarak ise BLZ kullanılmaktadır. BLZ’ kullanım alanları ise kısaca şunlardır:

  • AĞ işlemleri için ödeme yapmak.
  • BluzelleDB ve Oracles hizmetleri için ödeme yapmak.
  • Bahis yapma ve ödüller kazanma.
  • Ağ yönetimine katılmak.

  Bluzelle (BLZ) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Bluzelle, sektör için önemli birçok soruna çözüm üretmek ve kolaylık sağlamak için yaratılmıştır. Bu özellikleri aynı zamanda projenin benzersiz olmasını sağlar. Sahip olduğu söz konusu teknik altyapısı ve güvenlik unsurları ile gelecek hedefleri projeyi benzersiz kılmaktadır. Bluzelle projesinin benzersiz olmasını sağlayan ve aynı zamanda projeyi de önemli kılan temel başlıca özelliklerden bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Bluzelle temel ürünlerinin tümü verilerle ilgilidir.
  • Tendermint blok zincir tarafından desteklenmektedir.
  • Bluzelle DB ile yazılım geliştiricileri için bilgi depolaması ile merkezi olmayan veritabanı oluşturulur.
  • Bluzelle Oracles ise DeFi uygulamaları için yüksek hız ve yüksek güvenlik sunan bir merkezi olmayan fiyatlandırma kahini olarak görev yapar.
  • Bluzelle Staking ise BLZ sahiplerinin tokenlarını stake edecekleri ve depolama fiyatlandırma verileri sağlamak için ödüller kazanabilecekleri bir yerdir.

  Güncel Bluzelle (BLZ) Coin Fiyatı

  Güncel verilere göre şu anda 1 BLZ fiyatı %bluzelle+try% TL. Döviz cinsinden ise %bluzelle+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bluzelle Coin fiyatı 24 saatte %bluzelle+yuzde%.

  Bluzelle (BLZ) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Bluzelle tarafından geliştirilen ürünler birçok yönden avantaj sağladığı gibi projenin bazı yönleri de destekçileri için dezavantajlar yaratabilir. Bu dezavantajlardan etkilenmemek için güncel gelişmeleri takip etmek ve Bluzelle (BLZ) hakkında gelen haber akışını da takip etmek son derece önemlidir. Bluzelle (BLZ) avantajlarından bazıları ise kısaca şu şekilde özetlenebilir:

  • Cosmoz, Tendermint, Polkadot, Polygon, Ankr, Equinix gibi veritabanı ve oracles ürünün kullanımını geliştirmek için bir ortaklar ekosistemi oluşturulmaktadır.
  • Merkezi olmayan çözümlerin listesinde depolama ekleme fırsatı sunar.
  • Ekosistem büyümesini sürdürmektedir.

  Bluzelle (BLZ) projesinin öne çıkan bazı dezavantajları ise kısaca şunlardır:

  • Piyasalarda BLZ fiyatı beklentilerin altında seyretmektedir.
  • Rakip projeler karşısında güçsüz kalabilir.
  • Fiyatında sert dalgalanmalar görülmektedir.

  Bluzelle (BLZ) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Bluzelle (BLZ) birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Mevcut ilgili borsalara kayıt sonrasında al – sat işlemleri için bu platformlardan da işlem yapılabilir. Piyasa değeri ve işlem hacmi ile lider konumda yer alan borsalardan bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • io

  Bluzelle (BLZ) Coin Piyasa Bilgileri

  Piyasa verilerine göre BLZ toplam 500 milyon arza sahiptir. Bu arzın sadece belirli bir kısmı dolaşımda yer almaktadır. Öte yandan piyasalardaki fiyat hareketlerine baktığımızda Şubat 2018’de 0,913 dolar seviyesine gelerek tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmıştır. Mart 2022’de ise kısa bir süre önce 0,006067 dolar seviyesine gerileyerek ciddi bir düşüş yaşamıştır. Piyasalarda henüz riskli bir görünüme sahiptir.

  Bluzelle (BLZ) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Bluzelle (BLZ) satın almak isteyenlerin basit birkaç adımda işlemi tamamlaması mümkündür. BLZ satın almak için şu adımlar izlenebilir:

  • Adım: BLZ listelenen işlem platformlarına erişim sağlanır.
  • Adım: Ücretsiz kayıt işlemleri tamamlanır.
  • Adım: Kimlik doğrulama ve aktivasyon adımları izlenir.
  • Adım: Hesaba işlem için yeterli bakiye tanımlanır.
  • Adım: BUSD; USDT, USD, BTC işlem çiftleri ile alım emri oluşturulur.
  • Adım: Güvenilir hesaplarda saklanır.

  Özet Olarak

  Bluzelle (BLZ) projesi genel çerçevede önemli bir soruna çözüm üretmeyi hedeflemektedir. Özellikle içerik yaratıcılarının ekonomisi için merkezi olmayan bir depolama ağı olarak çalışır. Merkezi olmayan veri ekonomisine geçiş yapılması konusunda sağladığı kolaylıklar ilgi çekicidir. Piyasalarda yaşanan belirsizlik unsuru ise istenen fiyat hareketini yaratmamıştır. Bu nedenle riskli yapısı da devam etmektedir. İşlem yapacakların temkinli olması ve piyasa risklerini dikkate alınması önerilmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle