Kripto Para

Apple’dan 2.5 milyar dolarlık BTC yatırımı iddiası

  Sosyal medyadaki kripto para hayranları, Apple şirketinin Bitcoin satın aldığını ve yakında bunu resmi olarak duyuracağını konuşuyor. Dev teknoloji şirketinin 2.5 milyar dolar değerinde BTC satın aldığı iddiaları dikkat çekti…

  Dijital varlık, kripto para birimi ve blockchain teknolojisi sektöründe finansal hizmetler sunan kripto şirketi Galaxy Trading, sosyal medyada gündem olan bir iddia ortaya attı. Sosyal medyadaki kripto para kullanıcıları, Apple şirketinin 2.5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) alımı yaptığını konuşuyor.

  Apple şirketinden bu iddiaları doğrulamak veya yalanlamak için herhangi bir resmi açıklama gelmemesi de kafalarda soru işaretleri yarattı. Ünlü kripto yatırım yönetimi şirketi Galaxy Trading, bu iddialarla kripto hayranlarını heyecanlandırmayı başardı

  Apple Gerçekten BTC Alımı Yaptı mı?

  Apple şirketinin BTC satın alma konusunda herhangi bir resmi açıklama yapmamış olmasına rağmen kripto para topluluğunda büyük bir heyecan oluştu. Şirketin bu iddiaları yalanlamaması ve ihtimali ortadan kaldırmamaları kafaları karıştırdı. Tesla, geçtiğimiz şubat ayında BTC alımı yapacağını açıkladıktan sonra analistler bu furyaya katılacak sıradaki şirketin Apple olacağını iddia etti.

  Kripto para basınında yer alan haberler, özellikle RBC Capital Markets analistinin birinci sınıf yazılıma ve güvenli bir ekosisteme erişim sağlayan Apple şirketinden umutlu olduğunu gösterdi. Müşterilerini tanıma yasaları ve diğer düzenlemeler sebebiyle bireylerin kripto para varlıkları edinme sorununu çözmek için Apple’ın sektöre giriş yapması bekleniyor. 

  Apple Kurucu Ortağı BTC Hayranı

  Apple şirketinin Steve Jobs ile birlikte kurucusu olan Steve Wozniak, geçtiğimiz günlerde sanal etkinliğe katılarak Bitcoin’den övgü dolu ifadelerle bahsetmişti. BTC için altının dijital versiyonu olarak tanımlama yapan Wozniak’ın bu açıklamaları yatırımcıların ilgisini çekti. 

  Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu söyleyen Apple kurucu ortağının bu açıklamalarından çok geçmeden şirketin BTC yatırımı yaptığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Wozniak ayrıca şu ana kadar hiç BTC yatırımı yapmadığını da söylemesine rağmen varlığın geleceğine inandığını belirtmişti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle