Kripto Para

Dev ETH balinası bir kez daha SHIB satın aldı!

  Son dönemlerde oldukça popüler olan Shiba Inu (SHIB) bir süredir düşüş eğiliminde olmasına rağmen balinaların ilgisini çekmeye devam ediyor. Son dönemlerde SHIB varlıklarını artıran balinaların SHIB üzerindeki kontrolü de artınca risk uyarıları gelmişti. Bu kez de ünlü bir balina 28 milyar SHIB satın aldı.

  2021 yılında çok büyük bir popülarite kazanan Dogecoin’den (DOGE) esinlenerek piyasaya sürülen Shiba Inu (SHIB), aslında bu popülariteye ilginç bir şekilde kavuştu. Nisan ayında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’dan Dogecoin’i kast ederek “Shiba Inu bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorum” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu. Daha sonra birçok yatırımcı, o güne kadar neredeyse görülmemiş, duyulmamış olan Shiba Inu’yu (SHIB) keşfetti ve SHIB’in popülaritesi de böylece artmaya başlamış oldu.

  Ünlü Ethereum Balinası Milyarlarca SHIB Aldı

  Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen ve elde ettiği değer artışları ile bir dönem piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para arasına da giren SHIB, Eylül sonlarındaki ATH bölgesinden sonra düşüş eğilimine girdi. Ancak SHIB düşüş yaşamaya devam ederken, balinaların ise SHIB’den vazgeçmediği görüldü. Shiba Inu’nun toplam arzı üzerinde ciddi bir kontrol bulunduran balinalar bir kez daha SHIB alımı gerçekleştirdi. Bu kez alım yapan cüzdan, ünlü Ethereum (ETH) balinası “Gimli” oldu. Gimli, 28 milyar SHIB satın aldı.

  Gimli’nin Toplam 1,2 Trilyon SHIB’i Bulunuyor

  Balina hareketlerini takip eden Whale Stats verilerine göre Gimli, kripto para piyasalarında genel tabloda görülen geri çekilmelerin hemen ardından 28 milyar dolarlık SHIB satın aldı. Gimli fonlarını SHIB’e aktardığında kripto varlık 28 Eylül tarihinde gelen rekor seviyesinin yaklaşık olarak %50 gerisinde fiyatlanıyordu. Whale Stats verilerine göre Gimli bu işlemde 1,1 milyon dolar ödeme gerçekleştirdi. Bu işlem ile birlikte Gimli’nin 1,2 trilyon adet toplamda 52,9 milyon dolarlık SHIB bakiyesi oldu.

  SHIB Popülaritesi Listelemelerle Artıyor

  Piyasalarda SHIB popülaritesi artmaya devam ediyor. Gimli’nin satın alma işleminin yanı sıra SHIB, geçtiğimiz gün Kraken borsasının listeleme sözünü tutmasıyla da gündeme geldi.  Kraken’in SHIB’i listelemesi ile birlikte kripto varlığın fiyatı %40 oranında bir ralli gördü. Ancak pump şeklinde gelen bu hareketliliği bir de dump hareketliliği izledi ve fiyat tekrardan 0,000040 dolar seviyelerine kadar çekildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle